Rusya zirveyi bırakmadı
10 Mart 2014 Pazartesi 16:38 - Son Güncelleme 10 Mart 2014 Pazartesi 16:42Rusya 7'si altın olmak üzere toplam 24 madalyayla zirvedeki yerini korudu.
Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 2014 Paralimpik Kış Oyunları'nın üçüncü gününde, 2 ayrı kategoride madalyalar sahiplerini buldu.
Rosa Khutor Alp Disiplini ve Laura Biatlon merkezlerinde, Alp disiplini ve kayaklı koşu yarışları yapıldı.
Evsahibi Rusya 7'si altın olmak üzere toplam 24 madalyayla zirvedeki yerini sağlamlaştırırken, 3 altın madalyası bulunan Almanya ikinci sıraya yerleşti. Sıralamada üçüncü sırayı 2'si altın olmak üzere toplam 7 madalya kazanan Ukrayna aldı.
11 Mart Salı günü sporcular biatlon ve Alp disiplininde madalya mücadelesi verecek.
Yarışların üçüncü gününde dereceye giren ilk üç sporcu ve madalya dağılımı şöyle:
-Alp disiplini
Kadınlar süper büyük slalom:
-Ayakta
1- Marie Bochet (Fransa) 1.24.20
2- Solene Jambaque (Fransa) 1.26.20
3- Stephanie Jallen (ABD) 1.30.14
-Oturarak
1- Anna Schaffelhuber (Almanya) 1.29.11
2- Claudia Loesch (Avusturya) 1.31.20
3- Laurie Stephens (ABD) 1.32.09
-Görme Engelliler
1- Kelly Gallagher (Büyük Britanya) 1.28.72
2- Aleksandra Frantceva (Rusya) 1.28.94
3- Jade Etherington (Büyük Britanya) 1.29.76
- Kayaklı Koşu
Erkekler 20 kilometre - Ayakta
1- Rushan Minnegulov (Rusya) 50.55.1
2- Ilkka Tuomisto (Finlandiya) 51.31.5
3- Vladislav Lekomtcev (Rusya) 51.44.6
Erkekler 20 kilometre - Görme Engelliler
1- Brian McKeever (Kanada) 52.37.1
2- Stanislav Chokhlaev (Rusya) 53.43.3
3- Zebastian Modin (İsveç) 56.34.9
Kadınlar 15 kilometre - Ayakta
1- Helene Ripa (İsveç) 49.49.2
2- Iuliia Batenkova (Ukrayna) 49.53.1
3- Anna Milenina (Rusya) 51.27.3
Kadınlar 15 kilometre - Görme Engelliler
1- Elena Remizova (Rusya) 49.10.2
2- Mikhalina Lysova (Rusya) 50.47.5
3- Yadviha Skorabahataya (Belarus) 55.46.5
Madalya dağılımı
Sıra | Ülkeler | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
1 | Rusya | 7 | 10 | 7 | 24 |
2 | Almanya | 3 | - | - | 3 |
3 | Ukrayna | 2 | 2 | 3 | 7 |
4 | Avusturya | 2 | 2 | - | 4 |
5 | Japonya | 2 | 1 | 2 | 5 |
6 | Fransa | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Slovakya | 2 | 1 | - | 3 |
8 | Kanada | 1 | 2 | 3 | 6 |
9 | Büyük Britanya | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | İsveç | 1 | - | 1 | 2 |
11 | İspanya | 1 | - | - | 1 |
12 | ABD | - | 3 | 4 | 7 |
13 | Finlandiya | - | 1 | - | 1 |
14 | Belarus | - | - | 2 | 2 |
SICAK GELİŞMELER
- TUR 2024'ün Marmaris-Bodrum etabı başladı
- Carlos Tevez, hastaneye kaldırıldı
- Manisa FK'nın kritik maçı
- Eski milli oyuncu hayatını kaybetti
- Türk takımları Avrupa'da kaç eleme oynayacak?
- Galatasaray'dan Morutan için geçmiş olsun mesajı
- Sevilay Öztürk Avrupa şampiyonu
- Fenerbahçe Beko, Monaco deplasmanında
- Alperi Onar, takımıyla gurur duyuyor
- Alperen Şengün ilk üçte