FIFA Dünya Kupası Rusya 2018 - TRT Spor
Reklamı KapatBeşiktaş'ta gündem Balotelli
Yeni sezon çalışmalarına 10 Ağustos'ta başlayacak Beşiktaş’ta yönetim, transfer arayışlarını sürdürüyor. Siyah beyazlılarda gündemi en çok meşgul eden isim, İtalyan golcü Mario Balotelli.

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Siyah beyazlıların önceliği, golcü transferini bitirmek. Beşiktaş'ın gündemindeki isim Mario Balotelli. 

Transferden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları, İtalyan yıldız ile görüşmeleri sürdürüyor. Bonservisi elinde olan 30 yaşındaki golcü, Türkiye’ye gelmeye sıcak bakıyor. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi'nde oynama ihtimali, Balotelli’nin tercihinde önemli etkenlerden biri.

Transferdeki en kritik nokta ise İtalyan golcünün yıllık 2 buçuk milyon euro garanti ücretten minimum 2 yıllık sözleşme istemesi.

Takıma katılacak yıldız isimlere 1.5 milyon eurodan fazla vermek istemeyen yönetim, İtalyan oyuncuyla mali konuları görüşmeyi sürdürüyor. Orta yol bulunması durumda Mario Balotelli, Beşiktaş forması giyebilir.

Öte yandan genç isimleri de kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş yönetimi, Altınordu’nun 21 yaşındaki kanat oyuncusu Atakan Üner ile anlaşma noktasına geldi.

Kulübüyle 2 yıllık daha kontratı bulunan Atakan için, Altınordu yönetimiyle son kez masaya oturulacak.

Beşiktaş, genç ismin bonservisini 500 bin avroya almaya çalışıyor. 

  • 08.08.2020 / 12:38 - trtspor.com.tr