9
Nisan 2020
Perşembe
Basketbol

Amasya'da Okul Sporları Türkiye Şampiyonası heyecanı

20 Şubat 2020 Perşembe 21:13 - Son Güncelleme 20 Şubat 2020 Perşembe 21:33

Okul Sporları Basketbol Yıldızlar Erkekler ve Kızlar Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında yarı finale çıkmak için kızlarda 10, erkelerde 12 takım kıyasıya mücadele etti.

Amasya Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonu ile 22 Haziran Spor Kapalı Salonu'nda oynanan maçlar sonucunda gruplarında birinci olan takımlar Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri'nde mücadele etme hakkı kazandı.

Kızlar A grubundan İstanbul Şehit Öğretmenler Ortaokulu, B grubundan Kastamonu Vali Aydın Arslan Ortaokulu, C grubundan Sivas Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu birinci olarak yarı finale çıktı.

Erkekler A grubundan İzmir Nallıdere Ö. Takev Ortaokulu, B grubundan Samsun Fatih Temiz Ortaokulu, C grubundan Amasya Özel Başarır Ortaokulu birinci olarak yarı finale çıktı.

Taraftarların karşılaşmalara ilgisi yoğun oldu.

"Turnuva çok güzel geçti"

Grubundan lider çıkarak yarı finali garantileyen Sivas Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu Antrenörü Muhammed Alptekin, "Turnuva çok güzel geçti. Burada ki misafirperverlikten dolayı da teşekkür ediyorum. Bizim için güzel bir turnuva oldu. Bütün takımlara da başarılar diliyorum. Bizim için de inşallah devamı iyi geçer. Emek verdik, karşılığını aldık. Bunun için gerçekten çok mutluyuz. İnşallah yarı finalde elimizden geleni yapacağız" dedi.

Turnuvayı değerlendiren Sivas Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu Basketbolcusu Hazal Gökmen ise "Çok güzeldi, yorucuydu ama emeklerimizin karşılığını aldık. Çabaladığımız kadar herkesin elinden geldiği kadar yaptık. Her şeyin hayırlısı" ifadelerini kullandı.

Bir diğer yarı finale çıkmaya hak kazanan Amasya Özel Sevgi Başarır Ortaokulu Antrenörü Eren Kanar da şunları söyledi:

“Turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz, Amasya’da düzenleniyor. Bunun da avantajları oldu. Öğrencilerimiz tribünleri doldurdu. Yarı finallerde bu bizim için iyi bir tecrübeydi. Önümüzde bir Türkiye Yarı Finali var. Yarı Finallerde de yine namağlup birincilik hedefimiz. Katılacak takımlara başarılar diliyorum.” 

 Karşılaşmaların ardından gruplarında birinci olanlara madalyaları verildi. 

Kaynak: TRT SPOR