Basketbol

"Rahat bir skorla galip geldik"

18 Şubat 2016 Perşembe 19:25 - Son Güncelleme 18 Şubat 2016 Perşembe 17:29

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Mahmuti, Trabzonspor MP maçını yorumladı.

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, FIAT Erkekler Türkiye Kupası'nda Trabzonspor Medical Park'ı 83-52 mağlup ederek yarı finale yükseldikleri maçı agresif bir oyunla ve iyi savunmayla kazandıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Mahmuti, maç boyunca iyi savunma yaptıklarını vurguladı.

Müsabakanın ilk bölümünde gergin bir oyun sergilediklerini belirten Mahmuti, şunları kaydetti:

"Yaptığımız iyi savunmaya karşın kolay sayılarla kendimizi ödüllendiremedik. Devamında, iyi savunmaya devam ederek özellikle uzun oyuncuların çok çabuk ileriye koşmasıyla hem kolay sayılar hem de kolay atışlar bulduk. Dolayısıyla o ritmi yakaladıktan sonra farkı iyice açtık. Son çeyrekte de bu farkı koruduk. Rahat bir skorla galibiyeti elde ettik. Bütün oyuncularım sahada agresif bir şekilde galibiyete odaklandı ve kazanmak için hırslı bir şekilde mücadele etti."

Trabzonspor Medical Park cephesi

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Nenad Markovic, Darüşşafaka Doğuş'un sertliğine karşı direnç gösteremediklerini ifade etti.

Aldıkları galibiyetten dolayı rakiplerini tebrik eden Markovic, maçın ikinci yarısında Darüşşafaka Doğuş'un etkisini iyice artırdığına dikkati çekerek, "Fark çok açıldıktan sonra geri dönmemiz zorlaştı. Buna benzer başka maçlar da oynamıştık. Şu anda yapmamız gereken, bu eksiğimiz üzerinde durmak. Böyle şeyler yaşamamak için daha çok çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

 

Sıradaki Haber
Son yarı finalist son saniyede Banvit
Yükleniyor lütfen bekleyiniz