5
Mart 2021
Cuma
Basketbol

"En büyük arzumuz basketbolu seyircisiyle buluşturabilmek"

31 Aralık 2020 Perşembe 13:56 - Son Güncelleme 31 Aralık 2020 Perşembe 13:59  |  Kaynak : AA

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, 2021 yılında en büyük arzularının basketbolu seyircisiyle buluşturmak ve sağlıklı bir ortamda yeni başarılar elde etmek olduğunu belirtti.

Türkoğlu, federasyonun internet sitesinde yayımlanan yeni yıl mesajında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında birçok organizasyonun ertelenmesinin ve yeni düzenlemelere gidilmesinin 2021 yılını Türk basketbolu için daha değerli kıldığını kaydetti.

Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının çok önemli bir görev üstlendiğini aktaran Hidayet Türkoğlu, "Yaşadığımız zorlu günlerde, Kovid-19 pandemisiyle en ön saflarda canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlar 2020'nin gerçek kahramanları oldular." ifadelerini kullandı.

Bu yıl Türk basketbolu için attıkları adımların önemine dikkati çeken Hidayet Türkoğlu, "Pandemiyle hayatın her alanında olduğu gibi sporda da süregelen alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kaldık. Basketbol heyecanını salonlarda seyircisiyle buluşturamasak da; bu heyecanın devam etmesi ve maçların sürmesi için çalışan bütün ekip arkadaşlarıma, gerekli önlemleri alarak maçlara hazırlanan ve müsabakalarda bütün tutkusuyla hazır bulunan değerli kulüplerimizin sporcularına, teknik ve idari personeline, milli takımlarımıza minnettarım." diye görüş belirtti.

Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen Türk basketboluna yeni sponsorlar kazandırmaya devam ettiklerini vurgulayan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İş ortaklarımız olarak konumlandırdığımız sponsorlarımızın tamamına yakınıyla Kovid-19 sürecinin yönetimi konusunda yeniden anlaşma sağlamakla kalmayarak basketbola yeni sponsorlar kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Basketbolumuzun değerli paydaşlarına bize duydukları güven ve birlikteliğimize olan inançları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 2020 yılının bizler için bir başka önemli olayı, Kovid-19'un etkilerinin ülkemizde de hissedildiği dönemin hemen başında devreye soktuğumuz, aslında temelleri çok önceden atılan uzaktan eğitim platformumuz TBF Akademi'ydi. Kurumsal vizyonumuzun bir yansıması olan TBF Akademi ile Türkiye'nin her yerinden basketbola ilgi duyanlar ve bu sporu profesyonel hayatlarının parçası yapmak isteyenler, çeşitli alanlarda on-line eğitimlere ulaşıp, sertifika almaya hak kazanabiliyorlar. Pandemi sürecinde tüm federasyonların toplamından daha fazla eğitim düzenleyerek sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya örnek olduk. Özellikle uzaktan eğitimin bu denli önem kazandığı bir ortamda TBF Akademi'de geldiğimiz noktadan gurur duyuyoruz."

Bu yıl basketbol kültürü oluşturmak adına attıkları adımların karşılığını aldıklarının altını çizen Hidayet Türkoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"Bilindiği gibi 2019'da görsel basketbol hafızamız, 'Türkiye'nin Basketbol Aşkı' kitabını yayımlamıştık. 2020'de buna ek olarak, akademik bir kaynak olarak okutulabilecek nitelikte 'Türkiye Basketbol Tarihi' kitabını okuyucularla buluşturduk. Uzun zamandır titiz bir çalışma yürüttüğümüz, Abdi İpekçi Spor Salonu yerine yapılacak Basketbol Gelişim Merkezi projemizde gerekli yasal izinleri tamamlayarak uygulama aşamasına geldik. Türk basketbolunda önemli bir eksikliği gidererek milli takımlarımıza ve gençlerimize Avrupa'da ve dünyada örnek olabilecek bir tesis kazandırmak için ilk kazmayı 2021 yılında vurmayı hedefliyoruz."

2021'de tüm basketbolseverlere mutlu ve başarılı bir yıl dileyen Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Yeni yılın, ülkemiz ve milletimiz için güzellikler getirmesini temenni eder, 2021 için en büyük arzumuzun basketbolu seyircisiyle buluşturabilmek ve tamamen sağlıklı bir ortamda, basketbolda yeni başarılarla beraberce sevineceğimiz günleri yaşamak olduğunu belirtmek isterim. Bu düşüncelerle yeni yılınızı kutlar, herkese sağlık ve spor dolu bir yıl dilerim."

Sıradaki Haber
Galatasaray'dan Real Madrid'e transfer
Yükleniyor lütfen bekleyiniz