Basketbol

Federasyon'dan ''Hatırlatma'' açıklaması!

14 Haziran 2014 Cumartesi 19:35 - Son Güncelleme 14 Haziran 2014 Cumartesi 19:41

Türkiye Basketbol Federasyonu, "hatırlatma" amacıyla bir bildiri yayınladı.

Beko Basketbol Ligi Play-off final serisi 6. maçında Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında, Abdi İpekçi'de seyircisiz oynanacak olan maç için Türkiye Basketbol Federasyonu, hatırlatma amacıyla bir bildiri yayınladı.

TBF, 6. maçın Uygulama Esasları ile ilgili iki maddenin altını çizdi

Açıklama şöyle:

"1: Müsabaka 14 yaş altındaki çocuklar (16 Haziran 2000 ve daha sonraki doğumlu çocuklar) tarafından takip edilebilecektir. Her çocuk sadece bir kadın refakatçi ile salona girebilecektir. Girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılacaktır.

Maça izleyici olarak gelecek çocukların yanında bir kadın refakatçi olması gerekeceği gibi tek başına gelen kadınlar da salona kabul edilmeyecektir. Karşılaşmayı salondan takip etmek isteyen kadın izleyicilerin bir çocuğa refakat etmesi gerekmektedir.

2: Maç günü otopark alanı kamu ve seyirci kullanımına kapalı olacaktır. Otoparka güvenlik, resmi yayın kuruluşu, basın ve resmi görevlilerin dışında sadece yönergelerle salona girmesine izin verilen kişilere ait araçların girişine izin verilecektir.

Karşılaşma günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nun otoparkı kapalı olacağı için maçı izleyecek olan basketbolseverlerin aksilik yaşamamaları adına toplu taşıma ve benzeri ulaşım araçları kullanması önem arz etmektedir."

Sıradaki Haber
Galatasaray'dan sert tepki!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz