Basketbol

Torku Konyaspor'da yol ayrımı

07 Mart 2016 Pazartesi 21:57 - Son Güncelleme 07 Mart 2016 Pazartesi 22:28

Torku Konyaspor, yıldız oyuncuyla yollarını ayırdı.

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Torku Konyaspor'un kulüp basın sözcüsü Tunahan Turhan, ABD'li basketbolcu Clay Tucker'ın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

Tunahan Turhan, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, ligin 20. haftasında Rönesans TED Ankara Kolejliler maçının ardından yönetim kurulunun, başantrenör Aziz Bekir ile görüşme yaptığını belirtti.

Görüşmeler sonunda takım içerisindeki disiplinsiz hareketleri ve performans düşüklüğü sebebiyle Clay Tucker ile yolların ayrıldığını vurgulayan Turhan, şunları kaydetti:

"Tucker'ın özellikle son haftalarda gösterdiği performanstan memnun olmadığımız gibi son oynadığımız Rönesans TED Ankara Kolejliler maçındaki tavrı da bizleri bu noktaya getirdi. Kendisi de böyle zorlu bir dönemde arkadaşlarını yalnız bırakmıştır. Her ne kadar ligin sayı kralı olursa olsun hiçbir zaman Torku Konyaspor'un, kulüp başkanından ve antrenöründen üstünde değildir. Bunu herkes bu şekilde bilmelidir. Tucker, dün oynanan maçta son derece iyi bir mücadele veren, elinden geldiğinin fazlasını sahaya koyan takım arkadaşlarına saygısızlık yapmıştır. Bu nedenle Tucker ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesi feshedilmiştir. Yönetimimiz en kısa sürede yeni bir transfer yapmak için çalışmalara başlamıştır."

Sıradaki Haber
Anadolu Efes'te şok gelişme!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz