Basketbol

FIBA Dünya Kupası'nda günün sonuçları

03 Eylül 2019 Salı 21:23 - Son Güncelleme 03 Eylül 2019 Salı 23:30

Çin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2019 FIBA Dünya Kupası'nda E, F, G ve H gruplarında ikinci karşılaşmalar oynandı.

E Grubu'nda yer alan Türkiye, ikinci karşılaşmada ABD karşısında iyi performans göstermesine rağmen uzatmada rakibine 93-92 mağlup oldu.

Gruplarda oynanan ikinci karşılaşmalar sonunda ABD, Brezilya, Fransa, Dominik Cumhuriyeti, Litvanya ve Avustralya 2. tura yükselmeyi garantiledi.

A, B, C ve D gruplarındaki ikinci karşılaşmaların ardından Polonya, Arjantin, Rusya, İspanya, Sırbistan ve İtalya 2. turda mücadele etme hakkı elde etmişti.

Bugün 4 grupta oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:

E Grubu

Japonya-Çekya: 76-89

ABD-Türkiye: 93-92

  Takım Maç G M AS YS Puan
1. ABD 2 2 - 181 159 4
2. Türkiye 2 1 1 178 160 3
3. Çekya 2 1 1 156 164 3
4. Japonya 2 - 2 143 175 2
 

F Grubu

Karadağ-Yeni Zelanda: 83-93

Brezilya-Yunanistan: 79-78

  Takım Maç G M AS YS Puan
1. Brezilya 2 2 - 181 172 4
2. Yunanistan 2 1 1 163 139 3
3. Yeni Zelanda 2 1 1 187 185 3
4. Karadağ 2 - 2 143 178 2


G Grubu

Almanya-Dominik Cumhuriyeti:68-70

Ürdün-Fransa: 64-103

  Takım Maç G M AS YS Puan
1. Fransa 2 2 - 181 138 4
2. Dominik Cumhuriyeti 2 2 - 150 144 4
3. Almanya 2 - 2 142 148 2
4. Ürdün 2 - 2 140 183 2


H Grubu

Avustralya-Senegal: 81-68

Litvanya-Kanada: 92-69 

  Takım Maç G M AS YS Puan
1. Litvanya 2 2 - 193 116 4
2. Avustralya 2 2 - 189 160 4
3. Kanada 2 - 2 161 200 2
4. Senegal 2 - 2 115 182 2


Yarının programı

Turnuvada yarın A, B, C ve D gruplarındaki mücadele oynanacak karşılaşmalarla tamamlanacak.

Karşılaşmaların TSİ programı şöyle:

A Grubu: (Wukesong Spor Salonu - Pekin)

11.00 Fildişi Sahili-Polonya

15.00 Venezuela-Çin

B Grubu: (Wuhan Spor Merkezi - Wuhan)

11.30 Güney Kore-Nijerya

15.30 Rusya-Arjantin

C Grubu: (Guangzhou Spor Salonu - Guangzhou)

11.30 Porto Riko-Tunus

15.30 İspanya-İran

D Grubu: (Foshan Uluslararası Spor ve Kültür Arena - Foshan)

10.30 Angola-Filipinler

14.30 İtalya-Sırbistan 

 
Kaynak: AA