3
Mart 2021
Çarşamba
Basketbol

Hidayet Türkoğlu, TRT SPOR'a konuştu

21 Şubat 2021 Pazar 16:50 - Son Güncelleme 21 Şubat 2021 Pazar 17:06  |  Kaynak : TRT SPOR

2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan A Milli Erkek Basketbol Takımımızı kutlayan Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulundu.

TRT SPOR canlı yayınına bağlanarak İbrahim Kırkayak ve Tarık Üstün'ün sorularını yanıtlayan Başkan Türkoğlu, yıllardır süren geleneği devam ettirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Bu tip organizasyonlarda her zaman bulunmak isteyen bir ülkeyiz. İnşallah orada da ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek noktalara geliriz. Biz basketbol milli takımı olarak, hem kadınlar hem erkeklerde yıllardır süren geleneğimizi devam ettirdik. Basketbol milli takımı olarak Avrupa Şampiyonası'nda bulunmaya hak kazandık. Bu anlamda gerçekten çok mutluyuz. Pırıl pırıl gençlerimizi bu şampiyonaya hazırlamak için önümüze önemli bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Gerek kendi kulüplerinde sonra da şampiyonada elde edecekleri tecrübeyle inşallah ülkeyi gururlandıracak sonuçlar elde ederiz. Haziranda oynanacak olimpiyatlara katılma mücadelesinde de NBA'de bizi hala gururlandıran arkadaşlarımızın da takviyeleriyle inşallah güzel sonuçlar elde etmek için sahaya çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Bir süredir milli maçların seyircisiz oynanmasıyla ilgili de konuşan Türkoğlu, "Sporun her branşında seyirci olmazsa olmazıdır. Seyirci milli takıma her zaman önemli destek olmuştur. İnşallah pandemi sürecinde vakalar iyiye gittiği sürece biz de her zaman destek veren seyircimizi salonlarda görmek isteriz. Ama bazı süreçlerde de tedbirli olmamız gerekiyor. Bu maçlarda seyircilerle oynayamadık, bunun da yokluğunu hissetmiyor değiliz." dedi.

Sıradaki Haber
Ene: EuroBasket'e katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz
Yükleniyor lütfen bekleyiniz