24
Ocak 2021
Pazar
Basketbol

Orhun Ene dönemi resmen başladı

23 Kasım 2020 Pazartesi 12:43 - Son Güncelleme 23 Kasım 2020 Pazartesi 14:45  |  Kaynak : TRT SPOR, AA

12 Dev Adam'da yeni dönem...Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevi için Orhun Ene ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda Orhun Ene dönemi imza töreniyle resmen başladı. Tecrübeli koç, törenle 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Çevrim içi düzenlenen törende, TBF Üst Düzey Yöneticisi Ömer Onan ve başantrenör Orhun Ene açıklamarda bulundu.

"Milli takıma çağrıldığım zaman yaşadığım heyecanı yine yaşıyorum"

Çok heyecanlı olduğunu belirten Ene, "Senelerce A Milli Takım formasını giydim, antrenörlükte de her kademede görev yaptım. Milli takıma çağrıldığım zaman yaşadığım heyecanı yine yaşıyorum. Geçmişe yönelik çok farklı tecrübelerim var. Oyunculuktan sonra da antrenörlükten sonra da. Ama neticede milli takımda çalışmak, benden önce çalışmış Ergin hoca gibi, Ufuk hoca gibi değerli antrenörlerimizin getirdiği seviyede bir milli takıma kaktıda bulunmak benim en öncelikli görevlerimden biri olacak." ifadelerini kullandı.

Zor bir süreçten geçtiklerini anlatan Ene, şu değerlendirmede bulundu:

"Artık sizler de biliyorsunuz, milli takım pencerelerinin çok yoğun dönemlerde olması, çalışma sürelerinin çok kısıtlı olması, bir şekilde geçmişteki milli takımlardan daha farklı bir yapı oluşturdu. Bizler milli formaya çok değer veren insanlarız. Bu anlamda da milli takıma çağırdığımız oyuncular bu bağlılığı ve buradaki gayreti her zaman ortaya koymuş insanlar. Bu işte en büyük sorumluluk onlara düşüyor. Cumaya kadar arkadaşlarla yoğun bir çalışma düzenine geçildikten sonra iki maçtan başlayarak güzel sonuçlarla beraber tekrardan öz güvenimizi yerine getirerek herkesin gurur duyacağı bir takım ortaya çıkaracağız."

Ömer Onan: "Orhun hocaya inancımız sonsuz"

Ömer Onan, Ene'nin 2022 Eylül'de yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın bitimine kadar A Milli Takımı'nın başantrenörü olacağını aktararak, "Orhun hocanın uzun yıllar milli takımımızla nice başarılar yaşayacağına ve yaşatacağına da inancımız sonsuz. Millilerimiz bu hafta 2020'deki Avrupa Şampiyonası'na katılabilmek için çok önemli 2 maça çıkacak. İnanıyorum ki bu iki maçtan da galip ayrılacağız. Cuma günü saat 19.00'da Hırvatistan ile olacak. Pazar günü de saat 17.00'de Hollanda ile karşı karşıya geleceğiz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak kısa süre önce A Kadın Milli Takımı'nın fanus düzenindeki organizasyonunu düzenli bir şekilde tamamladık. Şimdi erkek milli maçlarına ev sahipliği yapacağız. Fanus düzeninde büyük bir özenle gerçekleştirilecek bu karşılaşmalar Sinan Erdem Salonu'nda oynanacak. Kovid-19 pandemisi nedeniyle biliyorsunuz çok üzülsek de seyirci alamıyoruz. Bu maçları da seyircisiz oynayacağız. Milli takımımızın iki maçı da NTV ekranlarından naklen yayımlanacak." şeklinde konuştu.

Ay-yıldızlılar, Orhun Ene yönetiminde ilk maçına Cuma günü çıkacak. Milliler, 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (D) Grubu 3'üncü karşılaşmasını saat 19.00'da Hırvatistan ile oynayacak..

12 Dev Adam gruptaki 4'üncü maçında ise Pazar günü saat 17.00'de Hollanda ile kozlarını paylaşacak.

Öte yandan Orhun Ene'nin ekibi de belli oldu. Tecrübeli koçun yardımcılığını Ahmet Çakı, Ümit Temoçin ve Sedat Özyer yapacak.

Sıradaki Haber
A Milli Erkek Basketbol Takımı Orhun Ene'ye emanet
Yükleniyor lütfen bekleyiniz