Basketbol

Potada milli mesai

15 Kasım 2016 Salı 14:52 - Son Güncelleme 15 Kasım 2016 Salı 11:54

Elemelerde Bosna Hersek ve Romanya ile karşılaşacak ay-yıldızlı ekip, çalışmalarını Ankara'da sürdürüyor.

2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Bosna Hersek ve Romanya ile karşılaşacak A Milli Kadın Basketbol Takımı, günü tek antrenmanla tamamladı.

Ankara Spor Salonu'nda başantrenör Ekrem Memnun yönetiminde yapılan antrenman yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Ay-yıldızlı oyuncuların, ilk 10 dakikası basına açık olan antrenmanda, üç grup halinde ağırlık, hücum organizasyonları ve şut çalışması gerçekleştirdiği belirtildi.

- Esra'dan Ankaralı basketbolseverlere çağrı

A Milli Takım oyuncularından Esra Ural, federasyonun internet sitesine yaptığı açıklamada, Ankaralı basketbolseverlerin desteğiyle Avrupa Şampiyonası'na katılmak istediklerini belirtti.

Ankaralı basketbolseverlerin milli takımı yalnız bırakmayacağına inandığını vurgulayan Esra, "Sonuçta onlar yoksa biz bir kişi eksiğiz. İnşallah, maçlarda bize destek olurlar ve 2017 Avrupa Şampiyonası'na el ele gideriz." ifadelerini kullandı.

Esra, ay-yıldızlı formayı giymekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Tekrardan en sevdiğimiz, en çok mutlu olduğumuz ve gururla taşıdığımız formamıza kavuştuk. Avrupa Şampiyonası için artık son iki maçımızı oynayacağız. Bosna Hersek ve Romanya'ya karşı deplasmanda farklı kazanmıştık ama bu sonuçlar hiçbir şekilde kriter olmayacak. Rakiplerimize karşı ilk defa oynuyor gibi iyi konsantre olup, iyi çalışıp en iyi şekilde performansımızı sergilemek istiyoruz."

Sıradaki Haber
Basketbolda Türkiye-Rusya ortaklığı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz