30
Kasım 2020
Pazartesi
Basketbol

Sarıca: "Başında bu kadroyla olsaydık..."

01 Temmuz 2018 Pazar 20:36 - Son Güncelleme 01 Temmuz 2018 Pazar 20:41

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, "Belki başında bu kadroyla olsaydık 6 galibiyetimiz olabilirdi" dedi.

Türkiye'nin 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'ndaki 6. ve son maçında İsveç'i 77-52 yendiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıca, kısa vadedeki 2 maçlık hedeflerini yakaladıklarını hatırlattı.

Sarıca, "Uzun vadede ise 6 maçta 4 galibiyet kazandık. İkinci dönem için oldukça iyi bir avantaj elde ettik. Özellikle değişim sürecinde iyi bir galibiyet sayısı. Belki başında bu kadroyla olsaydık 6 galibiyetimiz olabilirdi." diye konuştu.

Geçmişle ilgili konuşmanın manasız olduğunu vurgulayan Sarıca, "Önümüzdeki zamanla ilgilenmeliyiz. Galibiyetler bizi ve milletimizi mutlu ediyor ama onun dışında sahada genç arkadaşlarımız var. Birbiriyle oynamaktan, kazanmaktan ve ülke için sahada olmaktan mutlu olan bir oyuncu grubu var. Böyle ağır bir sezondan sonra çok ciddi çalıştılar, hepsini kutluyorum. Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonraki nesil için iyi birer örnek oldular. Diğer arkadaşlarımız da var. Wilbekin, çok kısa sürede gelip ciddiyetle mücadele etti. Tüm takım arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum ve Ankara seyircisine teşekkürlerimi sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Milli basketbolcu Cedi Osman ise Türk Milli Takımı'nın bir parçası olduğu için çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Her zaman gurur duydum ve burada da milli formayı gururla giydim. Son iki maçta çok iyi oynadık ve iyi bir kimya yakaladık. Dört müsabakada Furkan ile burada olamadık ama son 2 maçta iyi bir sinerji tutturduk. Uzun vadede Dünya Kupası'na gitmek istiyoruz. Bunu başararak grupta yakaladığımız başarıyı anlamlandırmak istiyoruz. Ankara seyircisi de inanılmazdı, çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İsveç cephesi

İsveç A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Vedran Bosnic, Türkiye'nin grubun en iyi takımı olduğunu söyledi.

Bosnic, Türkiye'nin çok kaliteli bir ekip olduğunu ve iyi oynayarak kazandığının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Onlara hep çok saygı duyuyordum, bu maçta da bunu gösterdiler. İkinci çeyreğin sonuna kadar dayandık ama orada çözüldük. Maç burada onlar için de kolaylaştı. Biz de geri dönecek enerjiyi bulamadık. Bu maçlar genç oyuncularımız için çok önemli."

Sıradaki Haber
"12 Dev Adam" İsveç'i de devirdi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz