Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
16
Aralık 2019
Pazartesi
CANLI
Detay

Geleceğin yıldızı Xavi Simons

28 Temmuz 2019 Pazar 09:48 - Son Güncelleme 28 Temmuz 2019 Pazar 13:16

Farklı saç stili, tekniği, sempatikliğiyle dikkat çeken Xavi Simons, 16 yaşında Barcelona'dan Paris Saint Germain'e transfer oldu. Önümüzdeki yıllarda Xavi Simons çok konuşulacağa benziyor.

Xavi Simons, futbolcu bir babanın oğlu... Baba Regilio, Hollanda'da Fortuna Sittard ve NAC Breda gibi kulüplerde forma giydi fakat dikkat çeken bir futbolcu olamadı. Fakat oğlu şimdiden futbol dünyasının tanınan isimlerinden biri oldu. 

Xavi Simons henüz 16 yaşında. Büyük yankı yaratarak Barcelona'dan Paris Saint Germain'e transfer oldu. Onun bu imzası tüm dünya basınında yer aldı. Yeni medya düzeninde sosyal medyada da etkisi büyük oldu. Farklı saç stili, sempatikliğiyle dikkat çeken Xavi'nin Instagram'daki takipçisi tam 1.7 milyon'a çıktı. 

Simons, 21 Nisan 2003 Hollanda doğumlu. Babasının büyük hayranlığından dolayı adını Barcelona'nın eski kaptanı Xavi Hernandez'den aldı.

2010 yılında  7 yaşında Barcelona'ya katılan Simons, alt yapıda kısa sürede takım kaptanlığına yükseldi. Gol atmaktan çok gol pası vermeyi çok sevdiğini belirten Simons'un Barça'daki kariyeri adaşı Xavi gibi uzun sürmedi.

Paris Saint Germain yoğun uğraşlar sonunda onu kadrosuna katmayı başardı. Kulüp, onunla 2022'ye kadar sözleşme imzaladı. Bedelsiz olarak Fransa'ya geçen Simons'un transferinde ünlü menajer Mino Raiola'nın da etkisi büyük. 

Amsterdam doğumlu genç futbolcu, daha önce Hollanda'yı 15 ve 16 Yaş Altı milli takımlarda temsil etti. Uzun zamandır İspanya'da olduğundan ileride İspanya'yı tercih etmesi de bir olasılık... Fakat şu an Hollanda'da devam edecek gibi görünüyor. 

Kaynak: TRT SPOR