Detay

Teniste 2020 sezonunu neler bekliyor?

02 Nisan 2020 Perşembe 10:47 - Son Güncelleme 02 Nisan 2020 Perşembe 13:02

Wimbledon ilk kez savaş harici bir nedenle yapılamayacak. Turnuvalara dayalı bir takvime sahip olan tenis için soru işaretleri de arttı. Kimine göre aşı bulunmadan tenis başlayamaz, kimi de sonbaharda oynarız düşüncesinde...

Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Temmuz'a kadar tüm turnuvalar iptal edildi. Bu demek oluyor ki, 2 Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez çim sezonu başlayamadı ve çok büyük ihtimalle bu sene yapılamayacak. 

Turnuvalara dayalı bir takvime dayalı teniste Roland Garros yönetimi turnuvayı 20 Eylül-4 Ekim tarihleri arasına ertelemişti ancak WTA ve ATP bu duruma karşı çıktı. Kimseye sorulmadan böyle bir karar almakla suçlanan yönetimin cevabı merak edilirken, otoriterlere göre Roland Garros da iptal edilebilir.

Wimbledon hakkında konuşan All England Çim Tenis Kulübü Başkanı Ian Hewitt, "Bu kararı Wimbledon için biraraya gelen insanlara saygı için aldık" dedi.

İptalin ardından ise neredeyse tüm tenis dünyası şok oldu. Çünkü iptal değil erteleme öngörülüyordu ancak Wimbledon yönetimi bu ortamda bir turnuva düşünmektense 2021'de çok daha iyi bir ortamla dönmek istedi. 

Sıradaki Haber
Spor takviminde yapraklar karıştı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz