7
Temmuz 2020
Salı
Diğer Sporlar

Rio'da doping kontrolleri

13 Ağustos 2016 Cumartesi 00:23 - Son Güncelleme 12 Ağustos 2016 Cuma 21:26

Doping nedeniyle 2 sporcu 2016 Rio Olimpiyatları'ndan men edildi.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), doping nedeniyle 2 sporcuyu 2016 Rio Olimpiyatları'ndan men ederken bir sporcunun akreditasyonunu da geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

CAS'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde süren oyunlarda, erkekler 94 kiloda mücadele edecek 25 yaşındaki Polonyalı halterci Tomasz Zielinski'nin doping testinde "Norandrosterone" adlı yasaklı maddeye rastlandığı, sporcunun, akreditasyonunun geri çekildiği ve oyunlardan ihraç edildiği bildirildi.

Kadınlar atletizmde 3000 metre engellide müsabakalara çıkacak 33 yaşındaki Bulgar atlet Silvia Danekova'nın testlerinde ise yasaklı "EPO" maddesine rastlandığı, oyuncunun akreditasyonunun geri çekildiği ve oyunlardan ihraç edildiği ifade edildi.

Kadınlar yüzmede 100 metre kelebek ve 50 metre serbest stilde yarışan Çinli Chen Xinyi'nin kanında ise "hydrochlorothiazide" adlı yasaklı madde bulunduğu ve sporcunun akreditasyonunun geçici olarak askıya alındığı belirtildi. CAS'ın, 100 metre kelebek finallerini 4. sırada tamamlayarak bronz madalyayı kaçıran 18 yaşındaki sporcu hakkındaki durumu, oyunlar sona ermeden önce görüşeceği vurgulandı.

CAS'ın, olimpiyatlardaki doping vakalarını görüşmek ve diğer konular hakkındaki uyuşmazlıkları karara bağlamak amacıyla Rio de Janeiro'da geçici 2 ofisi bulunuyor.

Sıradaki Haber
Milli kürekçiler 16. oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz