9
Ağustos 2020
Pazar
Diğer Sporlar

2018 PyeongChang'da 4. gün tamamlandı

13 Şubat 2018 Salı 09:35 - Son Güncelleme 13 Şubat 2018 Salı 11:29

2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları tüm hızıyla sürüyor. Oyunların 4'üncü günde 6 dalda madalyalar sahiplerini buldu.

Oyunların 4'üncü gününde yine birbirinden çekişmeli mücadeleler vardı.

Günün ilk madalyaları kadınlar snowboard slope stil mücadelesinde sahiplerini buldu.

2014 Sochi'nin şampiyonu Birleşik Amerikalı Jamie Anderson, final etabındaki ilk denemesinde elde ettiği 83 puanlık derecesiyle unvanını korumayı başardı ve altın madalyayı boynuna taktı.

Kanadalı Laurie Blouin gümüş, Finlandiya'dan Enni Rukajarvi ise bronz madalya kazandı.

Artistik buz bateni takım mücadelesinde ise zafer Kanada'nın oldu.

Final turunda toplam 73 takım puanı elde eden Kanada böylece ilk altın madalyasına uzandı.

Kanada'yı buz dansında temsil eden dünyaca ünlü çift Tessa Virtue ile Scott Moir, kazandıkları altın madalya sayesinde 2010 Vancouver'dan beri katıldıkları olimpiyat oyunlarında dördüncü kez madalya sevinci yaşadı.

Artistik buz bateninde tarafsız bayrak altında yarışan Rusya ikinci Amerika Birleşik Devletleri ise 3'üncü oldu.

Biatlon kadınlar 10 kilometre takip yarışında ise, Laura Dahlmeier, şampiyonluğa ulaştı. Alman sporcu 30 dakika 35 saniye 3'lük derecesiyle ilk sırada yer aldı.

7 buçuk kilometre sprint yarışında da altın madalyaya uzanan Dahlmeier, böylece kış olimpiyat oyunlarında sprint-takip dublesi yapan ilk kadın sporcu olarak tarihe geçti.

Slovak Anastasiya Kuzmina ikinci Fransız Anais Bescond ise bu dalda üçüncü oldu.

Erkekler serbest stil kayak mogul disiplininde ise altın madalya Kanada'dan Mikael Kingsbury'e gitti.

2014 Sochi'de aynı disiplinde gümüş madalya elde eden 25 yaşındaki sporcu, 2011-2017 yılları arasında Dünya Kupası'na ambargo koyduğu ihtişamlı kariyerine bir de olimpiyat altını eklemiş oldu.

Bu dalda Avustralyalı Matt Graham ikinci Japon Daichi Hara ise 3'üncülüğü elde etti.

Biatlon erkekler 12 buçuk kilometre yarışında da zafer fransız Martin FOURCADE'in oldu.

Kadınlar sürat pateninde ise dünyaca ünlü isim Ireene Wüst, başarılarla dolu kariyerine yeni bir altın madalya daha ekledi. Kadınlar 1500 metre finalini 1,54.35'lik derecesiyle tamamlayan Hollandalı efsane, kariyerinin beşinci olimpiyat şampiyonluğunu elde etti.

Günün son madalyaları kadınlar kayakla atlayışta sahiplerini buldu.

Son ana kadar büyük çekişmenin yaşandığı zorlu mücadelede altın madalya Norveç'ten Maren LUNDBY'e gitti.

Alman Katharina ALTHAUS ikinci, Japon Sara TAKANASHI ise 3'üncü oldu. 4'üncü günün sonunda Almanya 4 altın madalya ile zirvede yer aldı. 

Sıradaki Haber
Laura Dahlmeier, tarihe geçti
Yükleniyor lütfen bekleyiniz