Diğer Sporlar

"70'in üzerinde ilde aktifiz"

05 Aralık 2021 Pazar 15:02 - Son Güncelleme 05 Aralık 2021 Pazar 15:04  |  Kaynak : TRT SPOR

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanvekili Bayram Yüksel, Amasya’da devam eden Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi izleyerek, Şuanda 70’in üzerinde ilde aktif olduklarını belirtti.

Başkanvekili Yüksek, Amasya Kapalı Spor Salonunda devam eden Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi karşılaşması olan Amasya, Suruç Belediye karşılamasını izledi.

TRT Spor Yıldız’a açıklamada bulunan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanvekili Bayram Yüksel, “21 yaş altı ve büyükler kızlar milli takımı burada kamp yapıyor. İnşallah bu 15’ine gidecektiler ama iptal oldu. İsviçre’ye gidecektiler. Şimdi Portekiz’de büyükler kampı var. İnşallah burada güzel bir kamp geçirip, orada da başarılı olurlar. Süper lig birinci ayağı burada oynanıyor. 11 takımlı güzel müsabakalar oynanıyor. Bizde destekliyoruz. Devletimiz var olsun. Onun içinde bu spor Türkiye’nin her yerinde gelişmekte ve gelişiyor. Şuanda 70’in üzerinde ilde aktifiz. Bu şekilde devam ediyoruz, inşallah daha da iyi olacak.” dedi.

Amasya’da süper lig karşılaşmalarını takip eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu, “Amasya’mızın spor ile ilgili organizasyonlarına katılıyoruz. Hokey Süper Lig müsabakalarına geldik. Türkiye’de yaygınlaşan ilgi gören bir spor branşı haline geldi. Spor alt yapısı ve tesis alt yapıları buna çok müsait. Amasya uzun yıllardır hokeye ev sahipliği yapıyor. Salonun hokey karşılaşmalarına elverişli olmanın bunda büyük avantajı var. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Amasya’da da herhangi bir spor branşında bir takım, bir aile çocuğunu sporla buluşturmak istediğinde şuan o alternatifleri Gençlik ve Spor Bakanlığımız ailelere, sporseverlere ve sporculara sunmuş durumda.” diye konuştu.

2-8 Aralık tarihleri arasında oynanan salon hokeyi erkekler süper ligi Amasya’da devam ediyor. 8-16 Aralık tarihleri arasında da Kadınlar Hokey A Milli takımı Amasya’da kampa girecek. 

Sıradaki Haber
Şampiyon ödülünü Monako'da aldı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz