8
Mart 2021
Pazartesi
Diğer Sporlar

İstanbul'da Balkan Şampiyonası heyecanı

19 Şubat 2021 Cuma 13:18 - Son Güncelleme 19 Şubat 2021 Cuma 13:24  |  Kaynak : TRT SPOR, AA

Türkiye, Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'na bir kez daha ev sahipliği yapacak. 24 disiplinde Balkan şampiyonları yarın belli olacak.

İstanbul Ataköy Atletizm Salonu'ndaki şampiyonaya, 18 ülkeden 236 atlet kayıt yaptırdı. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, dokuzuncu kez Türkiye'de düzenlenecek.

Yarışmalar, 2012 yılında Dünya Salon Şampiyonası'nın da düzenlendiği İstanbul Ataköy Atletizm Salonu'nda yapılacak.

26'ncı kez düzenlenecek şampiyonaya, Balkan Atletizm Birliği üyesi 18 ülkeden toplam 236 atlet kayıt yaptırdı.

Türkiye'den 53 sporcunun katılacağı şampiyonada, toplam 24 disiplinde Balkanların en iyileri belli olacak.

İstanbul'daki şampiyonada, olimpiyat üçüncüsü ve 3 kez salon Avrupa şampiyonu Sırp uzun atlamacı Ivana Şpanoviç, sırıkla atlamada 2017 Avrupa salon üçüncüsü Ukraynalı Maryna Kylypko, 3 adım atlamada Avrupa salon üçüncüsü Azerbaycanlı Nazım Babayev gibi isimler yarışacak.

26'ncı Balkan Salon Şampiyonası, Mart ayında Polonya’da düzenlenecek Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası öncesi son ciddi sınav olacak.  

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda müsabakalar, yarın saat 12.00'den itibaren YouTube üzerinde TAF TV'den canlı yayımlanacak.

Milli takım, şampiyonada 53 atletle mücadele edecek. Organizasyonda yer alacak milli sporcular ve mücadele edeceği branşlar şu şekilde:

Kadınlar

60 metre: Zülha Armutçu, Yudum İliksiz

400 metre: Emel Şanlı, Nevin İnce

800 metre: Tuğba Toptaş, Aslı Arık

1500 metre: Emine Hatun Tuna-Mechaal, Rahime Tekin

3 bin metre: Gamze Bulut Duvar, Burcu Subatan

60 metre engelli: Yaren Yıldırım

Uzun atlama: Emine Selda Kırdemir

Üç adım atlama: Tuğba Danışmaz, Beyza Gülenç

Yüksek atlama: Buse Savaşkan, Kadriye Aydın

Sırıkla atlama: Mesure Tutku Yılmaz, Buse Arıkazan

Gülle atma: Emel Dereli, Pınar Akyol

4×400 metre: Zeynep Kuran, Elif Polat, Ecem Ece, Ezgi Kol

Erkekler

60 metre: Kayhan Özer, Umut Uysal

400 metre: Berke Akçam, İlyas Çanakçı

800 metre: Murat Yalçınkaya, Abdullah Özdemir

1500 metre: Devrim Kazan, Abdurrahman Gediklioğlu

3 bin metre: Cihat Ulus, İslam Taşçı

60 metre engelli: Mikdat Sevler, Furkan Aktaş

Uzun atlama: Necati Er, Muammer Demir

Üç adım atlama: Can Özüpek, Mert Çiçek

Yüksek atlama: Alperen Acet, Enes Talha Şenses

Sırıkla atlama: Ersu Şaşma, İlkay Aydemir

Gülle atma: Murat Gündüz, Alperen Karahan

4×400 metre: Batuhan Altıntaş, Yavuz Can, Kubilay Ençü, Oğuzhan Kaya, Akın Özyürek, İsmail Nezir, Ali Aksu

Sıradaki Haber
Milli sporcunun hayali gerçek oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz