26
Ekim 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

Bakan Kasapoğlu, Dakar Arena'nın açılışına katıldı

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:05 - Son Güncelleme 09 Ağustos 2018 Perşembe 14:47

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve Spor Bakanı Matar Ba ile başkent Dakar'da Türk firmaları tarafından inşa edilen Dakar Arena'nın açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, Senegal halkına Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk halkının selamını getirdiğini söyledi. Kasapoğlu, "Sall ve Senegalliler FETÖ'ye karşı Türkiye'yi yalnız bırakmadı" dedi.

Cumhurbaşkanı Sall, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye ile Senegal arasındaki ilişkilerin giderek güçlendiğini söyledi.

Sall: "Türk firmaları ülkede önemli işlere imza attı"

Dakar Arena'nın 10 ay gibi kısa bir sürede inşa edilmesinin büyük başarı olduğunu vurgulayan Sall, Türk firmalarının ülkede önemli işlere imza attığını dile getirdi.

Sall, "Senegal gençliği için spor çok önemlidir. Bu salon ülkede sporun gelişmesine katkı sağlayacaktır." dedi.

Bakan Kasapoğlu: "Sall ve Senegalliler FETÖ'ye karşı Türkiye'yi yalnız bırakmadı"

Bakan Kasapoğlu da Senegal halkına Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk halkının selamını getirdiğini belirtti.

"Dakar ne kadar sizinse İstanbul da o kadar sizindir." ifadesini kullanan Kasapoğlu, iki ülke vatandaşlarının aynı çatı altında oturan iki kardeş gibi olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Sall'in, 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen akabinde Türkiye ve Türk halkına desteğini hiç esirgemediğini ve gerekeni fazlasıyla yaptığını kaydeden Kasapoğlu, "Cumhurbaşkanı Macky Sall ve Senegal halkı FETÖ'ye karşı Türkiye'yi ve Türk halkını yalnız bırakmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Kasapoğlu, Türkiye'nin Senegal'e yaptığı yatırımların halkın refahını artırdığına dikkati çekerek, "Dakar Arena ülkedeki spor kültürüne çok ciddi katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, spor salonunun inşasında alın teri dökerek kısa bir sürede bitmesini sağlayan başta Türk işçiler olmak üzere bütün çalışanlara teşekkürlerini iletti.

Bu arada, açılış kapsamında Okyanus Koleji ile Senegal 17 yaş altı basketbol takımları gösteri maçı yaptı.

Dakar'a 35 kilometre mesafedeki Diamniadio'da inşa edilen 15 bin kişilik kapalı spor kompleksinde iki restoran, 6 kafeterya, 10 VIP salonu, fitness odaları ve konferans salonu bulunuyor.

Sıradaki Haber
Yasemin Can Avrupa 5.'si oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz