Diğer Sporlar

7. etapta zafer Cavendish'in

02 Mayıs 2015 Cumartesi 13:47 - Son Güncelleme 02 Mayıs 2015 Cumartesi 16:35

Tur 2015'in 7. etabı olan Selçuk-İzmir etabı tamamlandı.

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2015) 7. etabını Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sporcusu Mark Cavendish kazandı.

TUR 2015'in sondan bir önceki etabı, Selçuk ile İzmir arasındaki 166 kilometrelik parkurda koşuldu.

Karşıyaka Vapur İskelesi'nde sprint finişiyle tamamlanan etapta Büyük Britanyalı bisikletçi Cavendish, 3 saat 59 dakika 49 saniyelik derecesiyle birinciliği elde etti. Cavendish, bu yılki üçüncü, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndaki 7. etap zaferine ulaştı.

Bardiani CSF'ten Andrea Piechele ikinci, MTN-Qhubeka'dan Kristian Sbaragli ise üçüncü oldu.

Durasek "turkuaz mayo"yu korudu

Lampre-Merida'nın Hırvat bisikletçisi Kristijan Durasek, genel klasmanda liderliğini korudu ve dün ele geçirdiği "turkuaz mayo"yu bırakmadı.

CCC Sprandi-Polkowice takımından İtalyan Davide Rebellin 21, Bretagne-Seche Environnement ekibinden Arjantinli Eduardo Sepulveda ise 32 saniye geriden toplam süresi 28:21:23 olan Durasek'i takibini sürdürdü.

"Yeşil mayo" el değiştirdi

En iyi sprinter klasmanında ilk sıraya yükselen UnitedHealthcare Pro Cyling takımından İtalyan Daniele Ratto, "yeşil mayo"yu vatandaşı Sacha Modolo'dan aldı.

En iyi tırmanışçı sıralamasında liderliğini sürdüren Colombia'dan Juan Pablo Valencia, son etapta da "kırmızı mayo"yu giymeye hak kazandı.

Türkiye güzellikleri klasmanının lideri Caja Rural-Seguros RGA takımının İspanyol bisikletçisi Luis Mas Bonet de ilk etaptan bu yana taşıdığı "beyaz mayo"yu korumayı başardı.

26 Nisan'da Alanya'da başlayan ve 8 etaptan oluşan TUR 2015, yarın kıtalararası görkemli finale evsahipliği yapacak İstanbul'da tamamlanacak.

Selçuk-İzmir etabından notlar

Bisikletçiler, etabın 125. kilometresinde Manisa'daki Vestel City fabrikasından geçti. Sporcular, fabrikada oluşturulan parkurda Türkiye güzellikleri primini alabilmek için pedal çevirdi.

Yarışın son 64 kilometresinde Torku Şekerspor'un 205 numaralı sporcusu Sergiy Grechyn, dengesini kaybederek bisikletten düştü. Alnı açılan Ukraynalı bisikletçi, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Etap sırasında "kırmızı mayo"nun sahibi Valencia'nın doğum günü kutlandı. Bitiş noktasında görev yapan bisikletli trafik polisleri büyük ilgi gördü.

Cavendish: "Gücümü finişe sakladım ve rahat bir sprinte kalkarak etabı aldım"

7. etabını kazanan Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sporcusu Mark Cavendish, "Gücümü finişe sakladım ve rahat bir sprinte kalkarak etabı aldım" dedi.

Cavendish, 166 kilometrelik Selçuk-İzmir etabının ardından düzenlenen basın toplantısında, takım halinde doğru bir strateji izlediklerini söyledi.

Parkurun son tırmanışında MTN-Qhubeka takımının tempoyu çok artırdığını belirten Büyük Britanyalı sporcu, "Biz ise takım olarak kendi tempomuzu koruduk. Bugün çok iyi taktik çıkardık. Takım arkadaşlarım çok iyi bir performans gösterip beni ön gruba yetiştirdi. Gücümü finişe gelebilmek için sakladım ve rahat bir sprinte kalkarak etabı aldım" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ VİDEOLAR

Sıradaki Haber
VİDEO | 6. etabı Lopez kazandı!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz