11
Temmuz 2020
Cumartesi
Diğer Sporlar

Antalya'daki yarışta Olga Zabelinskaya güldü

04 Şubat 2018 Pazar 00:25 - Son Güncelleme 04 Şubat 2018 Pazar 01:23

Tour Of Eftalia Hotels&Velo Alanya Uluslararası Kadınlar Yol Bisikleti Yarışı, 9 ülkeden 75 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyon, Kızılkule önünden başladı. Yarışta 14 takım, 128 kilometrelik Alanya-Gazipaşa-Dimçayı-Alanya etabında mücadele etti.

Yarışta birinciliğe Velo Alanya takımından Olga Zabelinskaya, ikinciliğe yine aynı ekipten Mariia Novolodskaya ve üçüncülüğe ise Ukrayna takımından Ganna Solovei ulaştı.

Velo Alanya takımından Olga Zabelinskaya, genel klasmanda bordo, sprint klasmanında da turuncu mayonun sahibi oldu. Tırmanış primleri klasmanında kırmızı mayoyu Ukrayna takımından Ganna Solovei kazandı.

Dereceye giren sporculara madalya ve mayolarını, Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak verdi.

Erkek bisikletçilerin mücadele edeceği organizasyon ise yarın 129 kilometrelik Türkler-Side-Alara-Alanya parkurunda gerçekleştirilecek.

Sıradaki Haber
Veledrom için start verildi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz