7
Haziran 2020
Pazar
Diğer Sporlar

Froome gözünü kupaya dikti

28 Nisan 2020 Salı 13:27 - Son Güncelleme 28 Nisan 2020 Salı 16:44

Dört kez Fransa Bisiklet Turu'nda şampiyon olan Chris Froome yeniden kupaya göz dikti. Froome kazadan sonra iyileşme sürecinin iyiye gittiğini belirtirken, sosyal medyadan açıklama yaptı.

Bisiklet dünyasının en prestijli organizasyonu Fransa Bisiklet Turu'nun favori ismi Chris Froome beşinci kez kupaya göz dikti.

Daha önce 2013, 2015, 2016 ve 2017'de şampiyon olan Froome sosyal medyadan yaptığı açıklama ile rakiplerine göz dağı verdi.

Koronavirüs kısıtlaması nedeniyle Monako'daki evinde sıkı bir şekilde antrenman yapmaya devam eden Britanyalı pedal, beşinci şampiyonluk için "buradayım ve hazırım" şeklinde konuştu.

Froome, "Kazanma şansım gerçekçi gibi gözükmese de, yapabilirim" diyen Froome, "Kazadan sonra, iyileşme sürecim gerçekten iyi gidiyor.Yaralı olan sağ tarafımı güçlendirmek için hala bazı egzersizler yapıyorum, ama normal egzersizlerime de devam ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli sporcu, bu sene koronavirüs salgını nedeniyle 29 ağustos -20 eylül tarihlerine ertelenen Fransa Bisiklet Turu'nun, kendisi için 'bir numaralı hedef' olduğunu söyledi. 

Kaynak: TRT SPOR 

Sıradaki Haber
Elia Viviani yarışlara dönmek istiyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz