30
Mart 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

Mersin Uluslararası Bisiklet Turu için hazırlıklar tamam

19 Nisan 2019 Cuma 17:07 - Son Güncelleme 19 Nisan 2019 Cuma 17:16

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'na 13 ülkeden 16 takım katılacak.

Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Bisiklet Turu için hazırlıklar tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 25-28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek organizasyonla ilgili Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılan tanıtım toplantısında, bu tür etkinliklerin Mersin için önemli olduğunu söyledi.

Bu yıl da Anamur'dan tura başlayacak olan bisikletçilerin tüm ilçelerde geçeceğini ifade eden Seçer, "Dünyaya Mersin'in özelliklerini tanıtmak için bundan güzel fırsat olamaz. Bu Mersin için yapılmış önemli bir faaliyet. Spor yatırımları Mersin için önemli. Spor turizmi burada geliştirilebilir." ifadelerini kullandı.

Etaplar

13 ülkeden 16 takımın katılacağı turun birinci gün parkuru Anamur'dan başlayıp, Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı'da son bulacak.

26 Nisan Cuma günü Mut ilçesinden başlayacak olan ikinci gün parkuru, merkez Mezitli ilçende bulunan Pompeipolis'te sona erecek.

27 Nisan Cumartesi günü 3. gün parkuru, Tarsus ilçesinden başlayıp, Mersin kent merkezindeki Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan Hatay Restoran önüne kadar sürecek.

28 Nisan Pazar günü ise Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak olan 4. gün parkuru da Adnan Menderes Bulvarı'nda toplam 10 tur yapılmasının ardından Özgecan Aslan Meydanı'nda tamamlanacak.

Kaynak: AA