Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
21
Kasım 2019
Perşembe
CANLI
Diğer Sporlar

Mersin'de ikinci etap Grosser'in

26 Nisan 2019 Cuma 21:14 - Son Güncelleme 26 Nisan 2019 Cuma 21:21

Bu yıl beşincisi düzenlenen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nun (Tour of Mersin), ikinci etabını Almanya'dan Bike Aid Pro takımından Aaron Grosser kazandı.

Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nun (Tour of Mersin), ikinci etabı tamamlandı.

Mut ilçesinden start alan bisikletçiler, Gülnar, Silifke ve Erdemli ilçelerini geçip yaklaşık 5 saat süren yarışta 192 kilometre yol katetti.

Mezitli ilçesi Soli Pompeipolis Antik Kenti'nde tamamlanan turun genel klasman birincisi Almanya'dan Bike Aid Pro takımından Aaron Grosser, oldu. Almanya'nın Herrman Radteam ekibinden Florian Obersteiner ikinci, Kazakistan'dan Track Cycling Team'den Roman Vassilenkou ise üçüncü sırayı aldı.

Ödül törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mut Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Can, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Semih Yılmaz, meclis üyeleri ve çok sayıda sporsever katıldı.

Turun üçüncü etabı 27 Nisan Cumartesi günü Tarsus ilçesinden start alacak.