7
Haziran 2020
Pazar
Diğer Sporlar

Peter Sagan, sanal yarışma fikrine karşı

20 Nisan 2020 Pazartesi 12:51 - Son Güncelleme 20 Nisan 2020 Pazartesi 13:41

Dünya Yol Bisiklet Şampiyonu Peter Sagan, sanal bisiklet ile yarışma fikrine karşı...Slovak pedal, kendisini 'gerçek bir bisikletçi' olarak nitelendirdi.

Slovak pedal, koronavirüs kısıtlamalarının insanların dışarıda egzersiz yapmasını engellediği bugünleri Monaco'daki evinde geçiriyor.

Sagan, formda kalabilmek için akıllı bir eğitmen kullanıyor. Bisiklet dünyasında ise birçok profesyonel isim izolasyon döneminde sanal bisiklet yarışlarına katılıyor.

Sagan'ın güçlü rakipleri de bunların arasında. Slovak bisikletçi ise bu duruma karşı...

Sanal bisiklet yarışlarına katılmayacağını söyleyen Sagan "Bu sürenin ne kadar süreceğini göreceğiz, ben gerçek bir bisikletçiyim, sanal bir bisikletçi değilim. Bu durum gelecekte olursa da sanırım yapmam" şeklinde konuştu.

Peter Sagan, mart başında Paris-Nice'ten döndüğünden beri Monako'daki evinde.

Üç hafta boyunca kendini izole eden deneyimli sporcu, o zamandan beri oğluyla daha fazla zaman geçirebildiği için şanslı olduğunu belirtti.

Sagan, "Ailem ve ben iyi çalışıyoruz. Antrenman yapıyorum ve temel eğitim programımı günlük olarak yürütüyorum. Normal yaşamımıza geri dönmeyi dört gözle bekliyorum ancak şimdilik resmi talimatları izlemeli ve evde kalmalıyız" dedi.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
"İptal yerine erteleme kararının alınması sevindirici"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz