7
Ağustos 2020
Cuma
Diğer Sporlar

TRT'den sağlıklı yaşam için bisiklet projesi

08 Ağustos 2019 Perşembe 20:13 - Son Güncelleme 08 Ağustos 2019 Perşembe 20:28

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, çevre dostu kampanyalarına devam ediyor. Daha önce Sıfır Atık Projesi'ni kurum içerisinde aktif hale getiren TRT, şimdi de bisiklet projesini hayata geçirdi.

Türkiye'de pek çok ilkin öncüsü olan TRT, bir ilke daha imza attı.

Çalışanlarını sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla paylaşımlı bisiklet projesini hayata geçirdi. "Sağlıklı Yaşama Pedal Çevir" ana fikriyle başlayan projede çalışanlar, yerleşke içerisinde bisiklet kullanabilecek.

Bisiklet federasyonu iş birliği ile hayata geçirilen proje kapsamında TRT yerleşkesi içinde 7 istasyon kuruldu.

Proje kapsamında 200 bisiklet çalışanların kullanımına sunulacak. İstasyondan bisikletleri alan personel, gitmek istediği yere en yakın istasyona bisikleti park edebilecek.

Projenin tanıtımında çalışanlarla birlikte bisiklet parkurunu tamamlayan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, "Kurum genelinde müsait olduğunca hareketli olmanızı istiyoruz. Sizlerin aktif olması gerekiyor. Bu zihnimiz için de geçerli, sağlığımız için de" dedi.

TRT Spor Kanal Koordinatörü Mehmet Buğra Şahin, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu için Ankara'nın en güzel yerleşkesine sahip olduğunu belirterek "Bu organizasyonun hem burayı daha da güzelleştireceğini hem de personel arasında bir sinerji yaratacağını düşünüyorum. Personelimiz hem spor yapacak hem de sağlıklı yaşayacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Proje ile bisiklet kullanımına ve sağlıklı yaşama dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Haber: Rasim Kılıç

Kamera: İhsan Kırkbeşoğlu, Tahsin Özkan, Nurullah Soran

Sıradaki Haber
Tom Dumoulin sezonu kapattı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz