1
Haziran 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

Boksta Klitschko-Fury maçına doğru

27 Kasım 2015 Cuma 17:59 - Son Güncelleme 27 Kasım 2015 Cuma 17:44

Klitschko, İngiliz rakibi Tyson Fury ile unvan maç öncesi tartıya çıktı.

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Ukraynalı Wladimir Klitschko ile İngiliz rakibi Tyson Fury, 28 Kasım Cumartesi günü karşılaşacakları unvan maçı öncesi Almanya'nın Essen kentinde tartıya çıktı.

Bir mağazada düzenlenen etkinliğe katılan Klitschko ile Fury, maçtan önce son kez bir araya geldi.

Tartıya çıkan iki boksörden Dünya Boks Birliği (WBA), Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) şampiyonluk kemerlerine sahip 39 yaşındaki Klitschko'nun ağırlığı 111,5 kilo, 27 yaşındaki Fury'nin ağırlığı ise 112 kilo olarak belirlendi.

Klitschko, tartı öncesi kendisini mağaza girişinde oluşturulan bir bölümde fotoğraf çektirip imza almak için bekleyen hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Ana girişten içeri girmeyen ünlü boksör, salona arka kapıdan girerek hayranlarını görmeden tartıya geçti. Tartı sonrası salonda bir kişinin kendisi için yaptığı portreyi imzalayan Ukraynalı boksör, korumaları eşliğinde salonu terk etti.

Dünya şampiyonluğunu 2004'ten bu yana koruyan ve Fury'ye karşı 28. unvan maçına çıkacak Klitschko, profesyonel kariyerinde 53'ü nakavtla olmak üzere 67 karşılaşmadan 64'ünü kazandı. Fury ise çıktığı 24 maçta yenilgi almadı, bu karşılaşmaların 18'ini nakavtla bitirdi.

İki boksör arasında 24 Ekim'de yapılması planlanan karşılaşma, Klitschko'nun sakatlığı nedeniyle ertelenmişti.

Biletleri 29 ile 950 avro arasında alıcı bulan Klitschko-Fury karşılaşmasının Düsseldorf'taki Esprit Arena'da TSİ 23.45'te başlaması planlanıyor.

Sıradaki Haber
Babaları istedi, kızlarına nasip oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz