Diğer Sporlar

Böyle skandal görülmedi!

31 Ekim 2014 Cuma 12:47 - Son Güncelleme 31 Ekim 2014 Cuma 12:54

"İşlemlerle ilgilenecek kimse yok, sabahı beklemek durumundayız"

Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası için Rusya'nın Anapa kentine ulaşmaya çalışan milli takım kafilesi, dün akşam saat 20.00'den sabah saatlerine kadar Gürcistan-Rusya sınırında bekletildi.

Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası için Türkiye Boks Federasyonu'na ait araçla Rusya'nın Anapa kentine gitmeye çalışan milliler, Gürcistan'dan Rusya'ya geçişte durduruldu.

Gri pasaportları olmasına rağmen dün akşam saat 20.00'de vardıkları sınırdaki Gürcü yetkililer, "İşlemlerle ilgilenecek kimse yok, sabahı beklemek durumundayız" gerekçesini öne sürerek milli takım kafilesini bekletti. Yetkililer sabah ise evraklarda eksiklik olduğunu ileri sürdüler.

Bunun üzerine devreye giren Türkiye Boks Federasyonu yetkilileri, Rusya Boks Federasyonu ile Avrupa Boks Konfederasyonu'nu (EUBC) yetkililerine konuyu ilettiler. Ayrıca Boks Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Doğan da Dışişleri Bakanlığı'na giderek görüşmeler yaptı.

Girişimlerin ardından EUBC yetkilileri, Türkiye Boks Federasyonu görevlilerini arayarak özür diledi ve millilerin sınırdan geçişine izin verildiğini bildirdiler.

AA

Sıradaki Haber
Adem Kılıçcı olimpiyat için ringde
Yükleniyor lütfen bekleyiniz