25
Şubat 2020
Salı
Diğer Sporlar

Busenaz Sürmeneli'ye coşkulu karşılama

16 Ekim 2019 Çarşamba 16:57 - Son Güncelleme 16 Ekim 2019 Çarşamba 17:04

Rusya'nın Ulan Ude kentinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan Busenaz Sürmeneli, memleketi Trabzon'da coşkuyla karşılandı.

Çinli rakibi Liu Yang'ı yenerek altın madalya kazanan ve ringde asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Türk askerlerine selam gönderen Trabzonspor'un sporcusu Busenaz Sürmeneli, uçakla Trabzon'a geldi.

Sürmeneli için Trabzon Havalimanı'nda mehteran eşliğindeki karşılamaya, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Özer Bayraktar, Busenaz'ın yakınları, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Busenaz Sürmeneli, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu zor günde Barış Pınarı Harekatı'ndaki askerlerimizin ve buradaki Türk halkının yüzünü güldürdüysem ne mutlu bana. Gerçekten çok mutlu ve gururlu bir şekilde 35 gün sonra şehrime adım attım. Allah daha güzel başarılarla buraya gelmek nasip etsin." dedi.

"Daha çok insanın yüzünü güldürmek için savaştığımı herkesin bilmesini isterim." ifadesini kullanan Sürmeneli, "Öncelikle beni maçtan sonra arayan Cumhurbaşkanımıza, bakanlarıma, Trabzonspor yetkililerine, Trabzon Üniversitesi'ne ve bütün Türk halkına teşekkür ederim. Barış Pınarı Harekatı'nda olan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun, Allah ayaklarına taş değdirmesin." diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu ise Busenaz'ı tebrik ederek, "Bundan sonra Trabzonspor olarak da amatör sporlara desteğimiz devam edecektir. Yeter ki bu gururları sürekli yaşayalım. Biz de destek olmaktan büyük bir mutluluk duyacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Busenaz Sürmeneli ve yakınları, konvoy eşliğinde şehir turu attı.