24
Eylül 2020
Perşembe
Diğer Sporlar

Carolis unvanını korudu

17 Temmuz 2016 Pazar 11:02 - Son Güncelleme 17 Temmuz 2016 Pazar 08:06

WBA süper orta sıklet dünya şampiyonluk kemerini, İtalyan boksör Carolis aldı.

Dünya Boks Birliği (WBA) süper orta sıklet dünya şampiyonu İtalyan Giovanni de Carolis, Berlin'de karşılaştığı Alman rakibi Tyron Zeuge ile berabere kalarak unvanını korudu.

Max-Schmeling Salonu'nda yapılan ve yaklaşık 5 bin seyircinin izlediği Carolis-Zeuge karşılaşması, hakemlerin 114-114, 115-114 ve 114-114'lük puanlamasıyla tamamlandı.

Hakemlerin çoğunun eşitlik kararı vermesinden dolayı müsabaka beraberlikle sona erdi. Böylece İtalyan boksör Carolis, WBA süper orta sıklet dünya şampiyonu unvanını devam ettirdi.

- Abraham ve Burak Şahin, rakiplerini yendi

Carolis-Zeuge karşılaşması öncesinde yapılan boks maçlarında eski dünya şampiyonu Ermeni boksör Arthur Abraham ile Türk boksör Burak Şahin, rakiplerini yendi.

Meksikalı boksör Gilberto Ramirez ile 3 ay önce yaptığı Dünya Boks Organizasyonu (WBO) süper orta sıklet unvan maçını kaybeden Abraham, Norveçli rakibi Tim Robin Lihaug'u 8. rauntta teknik nakavtla yendi. WBO uluslararası şampiyonluk kemerini alan Abraham, 50. maçında 45. galibiyetine ulaştı.

Ağır sıklet karşılaşmasında ise 25 yaşındaki Türk boksör Burak Şahin, Hırvat rakibi Jakov Gospic'i hakem kararıyla mağlup etti. Unvan maçları için hazır olduğunu gösteren Şahin, kariyerinde 7'si nakavtla olmak üzere 10. galibiyetini aldı.

Sıradaki Haber
Yeniden ringlere dönüyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz