Diğer Sporlar

Ringde Türk rüzgarı

15 Aralık 2019 Pazar 00:30 - Son Güncelleme 15 Aralık 2019 Pazar 00:39

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Balkan Boks Şampiyonası sona erdi. Milli boksörler, organizasyonu 9 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplamda 17 madalyayla ilk sırada tamamladı.

Şampiyonada, 11 ülkeden 73 sporcu mücadele etti. Organizasyonda erkeklerde 8, kadınlarda 9 sıklette final müsabakası yapıldı.

Türk Milli Takımı, 9 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplamda 17 madalya kazanarak şampiyonayı ilk sırada tamamladı.

Dereceye giren sporculara madalyaları Avrupa Boks Birliği (EUBC) Başkanı Franco Falcinelli, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, İrlanda Boks Federasyonu Başkanı Dominic O'Ruerke, Romanya Boks Federasyonu Başkanı Vasile Citea tarafından verildi.

 

Milli sporculardan erkeklerde Batuhan Çiftçi, Hakan Doğan, Tuğrulhan Erdemir, Necat Ekinci ve Serhat Güler altın, Berat Acar gümüş, Birol Aygün ve Muhammed Aydın da bronz madalya kazandı.

Kadınlarda ise Tuğçenaz Sürmeneli, Satı Burcu, Şennur Demir ve Elif Güneri altın, Melek Yamak, Cansu Çakır ve Sema Çalışkan gümüş, Ayşenur Topal ile Gülizar Kara da bronz madalya aldı.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Şampiyon babanın şampiyon evlatları
Yükleniyor lütfen bekleyiniz