23
Kasım 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

Kırkpınar'ın 2021'e ertelenmesi gündemde

26 Ekim 2020 Pazartesi 12:57 - Son Güncelleme 26 Ekim 2020 Pazartesi 13:05  |  Kaynak : TRT SPOR

659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ertelenebilir. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Salgın nedeniyle organizasyonu yapma cesaretini kendilerinde bulamadıklarını" bildirdi.

6 asra yakın bir süredir devam eden gelenek, bu yıl ertelenebilir. 659. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin, pandemi nedeniyle bu yıl yapılmaması gündemde.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin pandemi nedeniyle yapılıp yapılmayacağının henüz netlik kazanmadığını belirtti.

Aydın, organizasyon ertelenmesi durumunda gelecek yıl mayıs ve temmuz aylarında olmak üzere iki organizasyon düzenlemeyi düşündüklerini söyledi.

"2020 yılının başpehlivansız kalmasını istemiyoruz" diyen Musa Aydın, "Paydaşlarımızla çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Salgın nedeniyle güreşleri yapma cesaretini kendilerinde bulamadıklarını anlatan Güreş Federasyonu Başkanı, "Bir umutla bekliyoruz. Önümüzdeki ay yaptık yaptık, yapamazsak organizasyonu 2021'in mayıs ayına ertelemek gibi bir düşüncemiz var" dedi.

Kırkpınar ve minder güreşlerinin salgın sürecinden olumsuz etkilendiğini belirten Aydın, "Yağlı güreş bizim medeniyetimizin, inancımızın, kültürümüzün bir parçası." ifadesini kullandı.

Sıradaki Haber
Musa Aydın'dan Koca Yusuf müjdesi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz