18
Şubat 2020
Salı
Diğer Sporlar

Kuşak Güreşi Minikler Türkiye Şampiyonası sona erdi

08 Eylül 2019 Pazar 15:40 - Son Güncelleme 08 Eylül 2019 Pazar 16:14

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Minikler Türkiye Şampiyonası Kastamonu'da tamamlandı.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu'nda iki gün süren organizasyonda 27 ilden erkekler ve kızlarda 280 sporcu mücadele etti.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Hakem Gözlemcisi Fazıl Şolpan, kuşak güreşini bütün illere yaymayı planladıklarını vurguladı.

"Bu bizim kültürümüzdür. Yüzyıllardır Türk boylarında, düğünlerde ve çeşitli etkinliklerde yapılan bir güreş şeklidir. Biz de bu kültürümüzü devam ettirmek, gelecek kuşaklara aktarmak için bu dalda çalışmalar yapıyoruz. Kastamonu'nun misafirperverliğinden çok memnun kaldık." 

Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adem Keloğlu ise şampiyonanın Kastamonu'da düzenlenmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Keloğlu, şampiyonaya katılan sporcu, antrenör, idareci ve hakemlere teşekkür etti.

"İyi bir organizasyon yaptığımızı düşünüyoruz. Gelen misafirleri memnun etmek bizim en büyük isteğimiz. İnşallah misafirlerimiz de memnun olmuşlardır. Bu tür organizasyonları ilimizde ilerleyen yıllarda daha üst düzeyde yapmayı düşünüyoruz."

Şampiyonanın sonunda dereceye girenlere madalya ve başarı belgeleri verildi.

Kaynak: AA