26
Mayıs 2020
Salı
Diğer Sporlar

Stoichkov'dan Süleymanoğlu'nun kabrine ziyaret

22 Ocak 2018 Pazartesi 11:59 - Son Güncelleme 22 Ocak 2018 Pazartesi 12:45

Bulgaristan Milli Takımı'nın ve Barcelona'nın efsane futbolcularından Hristo Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun kabrine ziyarette bulundu. Stoichkov, "Naim, benim için dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcusu" dedi.

Bulgaristan'ın yetiştirdiği en önemli futbolcular arasında yer alan Hristo Stoichkov, kasım ayında vefat eden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabrine gelerek çelenk bıraktı.

 "Benim için dünyada ondan daha büyük sporcu yok"

Eski Bulgar futbolcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Naim Süleymanoğlu ile çok yakın arkadaş olduğunu belirterek, "Benim için dünyada ondan daha büyük sporcu yok. Arkadaşımın yanına geldiğim için mutluyum. Çok iyi arkadaştık. Dünya ve olimpiyat rekorları kıran bir sporcu. Her sporcu gibi onunla çok gurur duyuyorum. Hiçbir zaman nereden geldiğini unutmadı. Çok genç vefat etti ve bizi bıraktı." ifadelerini kullandı.

Dostluklarının sonsuza kadar devam edeceğini vurgulayan Stoichkov, "Beni hiçbir zaman bırakmayacak, ben de onu bırakmayacağım. Ben futbolcuyum o halterci ama sporcu her zaman sporcudur ve sporcuyu tutar. Onu her yerde her zaman anlatmak lazım. Herkese Naim'in kim olduğunu gösterdi. Benim için dünyanın en büyük haltercisi olarak kalacak." diye konuştu.

Barcelona ile büyük başarılara imza atan Stochkov, 1994'teki Dünya Kupası'nda 6 golle hem gol kralı olmuş hem de Bulgaristan Milli Takımı'nın dördüncülüğünde önemli pay sahibi olmuştu. 

Sıradaki Haber
"Ben buraya isteyerek gelmedim. Batmış, bitmiş..."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz