29
Ekim 2020
Perşembe
Diğer Sporlar

Yusuf Dikeç'ten gümüş madalya

17 Eylül 2019 Salı 15:14 - Son Güncelleme 18 Eylül 2019 Çarşamba 09:27

İtalya'da düzenlenen Avrupa Ateşli Silahlar Şampiyonası'nda milli sporcu Yusuf Dikeç, gümüş madalya kazandı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Yusuf Dikeç, Bologna kentinde devam eden şampiyonada 25 metre standart tabanca disiplininde 571 puanla gümüş madalya elde etti.

Aynı disiplinde milli sporcular Yusuf Dikeç (571), Murat Kılıç (568) ve Yavuz Keskin (562) toplam 1701 puanla takım halinde ikinci altın madalyayı kazandı. Milli atıcılar ayrıca yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

Bakan Kasapoğlu'ndan milli atıcılara tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli takım ile 25 metre standart tabanca disiplininde gümüş madalya alan Yusuf Dikeç'i kutladı.

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı tebrik mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"İtalya'nın Bologna kentinde düzenlenen Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon olarak altın madalya kazanan milli sporcularımız Yusuf Dikeç, Murat Kılıç ve Yavuz Keskin'i kutluyorum. Aynı şampiyonada 25 metre standart tabanca disiplininde gümüş madalya kazanan Yusuf Dikeç kardeşimi ayrıca tebrik ediyorum. Avrupa Şampiyonası'nda aldıkları başarılı sonuçlarla bizleri gururlandıran milli sporcularımıza başarılar diliyor, teknik heyeti ve idarecileri kutluyorum."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Milli curlingciler hedefi belirledi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz