22
Ağustos 2019
Perşembe
Diğer Sporlar

Yenimahalle, Avrupa'da tur peşinde

07 Kasım 2016 Pazartesi 10:58 - Son Güncelleme 07 Kasım 2016 Pazartesi 08:11

Eler: "TuS Metzingen karşısında ilk maçta turu garanti edebilmek için bize 7-8 fark lazım" dedi.

Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Serdar Eler, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası 3. turunda Alman ekibi TuS Metzingen önünde tur şansların yüzde 50 olduğunu savundu.

"Kaba tabirle kalın bir takımla oynayacağız" şeklinde yorum yapan Eler, "Hollandalı, Hırvat, Danimarkalı ve Norveçli oyuncuları var. Kaliteli oyunculara sahip. Geçen seneden daha iyiler. Geçen sene ligde final oynamışlar. Almanya'da şu anda birinci sırada. İyi bir takım." ifadelerini kullandı.

Hentbolda ilk maçın içerde olmasının dezavantaj olduğuna dikkati çeken Eler, "Şansımız yüzde 50. Her zaman ilk maçta üstün olmanız lazım. Net bir skor gerekir. Turu garanti edebilmek için bize 7-8 fark lazım. Bunu yakalarsak, tur şansımız yüzde 70'e çıkar. Bunun altındaki skorlar risktir." değerlendirmesini yaptı.

Serdar Eler, takımda sezon başında trafik kazası geçiren Hırvat oyuncu Anita Gace dışında eksik oyuncu bulunmadığını da sözlerine ekledi.

İlk maç 12 Kasım'da

Yenimahalle Belediyespor, TuS Metzingen ile ilk maçı 12 Kasım Cumartesi günü Ankara'da yapacak.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Salonu'nda oynanacak karşılaşma saat 17.00'de başlayacak. Müsabakayı İtalyan Simone Zendali-Stefano Riello hakem ikilisi yönetecek.