Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
20
Ekim 2019
Pazar
Diğer Sporlar

İstanbul Beach Ragbi Turnuvası kazananları belli oldu

10 Temmuz 2019 Çarşamba 16:19 - Son Güncelleme 10 Temmuz 2019 Çarşamba 16:30

4. İstanbul Beach Ragbi Lig Turnuvası 6-7 Temmuz'da Kalamış sahilde uluslararası katılımlarla gerçekleşti.

4. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Turnuvası Kadıköy'de gerçekleşti. 300'e yakın ragbi oyuncularının kıyasıya mücadelesi sonucunda kupalar sahibini buldu.

Erkeklerde Beach Berries, kadınlarda Özge Kanbay şampiyon oldu. 

4. Uluslararası İstanbul Ragbi Turnuvası bu yıl da Kalamış Atatürk Parkı'ndaydı. Hafta sonu 25 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuvada kupalar sahiplerini buldu. Kıyasıya bir rekabete sahne olan turnuvada final İran ve Lübnan takımları arasında oynandı. Şampiyonluk ipini Lübnan takımı Beach Berries göğüsledi. 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Plaj Ragbi lig turnuvasında, Türkiye ve yurt dışından 300’e yakın Ragbi lig oyuncusu yer aldı. Uluslararası Plaj Ragbi Lig standartlarına uygun 5+5 dakikalık süreli iki devreli yapılan müsabakalar, sahada 5 oyuncudan oluşan takımlar tarafından oynanıyor.

Ragbi Lig Derneği, 31 Ağustos’ta U19 Avrupa Ragbi Lig şampiyonluğu eleme maçını Ukrayna’ya karşı oynayacak. Ayrıca 14 Eylül’de uluslararası Ragbi Lig müsabakasında Türkiye erkek ve kadın takımları ilk kez Yunanistan erkek ve kadın takımları ile Edirne’de karşılaşacak.

Kaynak: TRT SPOR