9
Ağustos 2020
Pazar
Diğer Sporlar

Milli kayakçılar olimpiyatlara hazırlanıyor

11 Ekim 2013 Cuma 11:20 - Son Güncelleme 11 Ekim 2013 Cuma 11:23

Taş ve Yıldırım, Kış Olimpiyatları hazırlıklarını Sarıkamış'ta sürdürüyor.

Alp Disiplini Kayak Milli Takımı sporcularından Levent Taş ve İbrahim Yıldırım, Rusya'da düzenlenecek Kış Olimpiyatları hazırlıklarını Kars'ın Sarıkamış ilçesinde sürdürüyor

Milli Takım antrenörü İbrahim Demirci gözetiminde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonu ve şehir stadında kondisyon çalışmalarını sürdüren milli sporcular Taş ve Yıldırım'ın tek hedefi 2014 yılı şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak kış olimpiyatlarına katılmak.

Antrenör Demirci, Milli Takıma Kars bölgesinden katılan 2 sporcu için yoğun çalışma temposu uyguladıklarını söyledi.

Kış sezonu öncesinde sporcuların gerek fiziki gerekse psikolojik olarak hazır olması bakımından böyle bir çalışma programına ihtiyaç olduğunu belirten Demirci, şunları kaydetti:

"Amacımız 2014 yılı şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak Kış Olimpiyatları'na arkadaşlarımızı en iyi şekilde hazırlamak. Onun için arkadaşlara günde 4 saat olmak suretiyle kondisyon, denge, koşu ve jimnastik çalışmaları uyguluyoruz. Sarıkamış'ta yaklaşık 15 günlük bir çalışma programından sonra, takım olarak Avusturya'da bulunan Hintertux kayak merkezinde kayaklı kampa girecekler. Daha sonra aralık ayında Türkiye'de yapılacak uluslararası kayak yarışmalarına katılacaklar. Burada alınan Uluslararası Kayak Federasyonu (FİS) puanına göre olimpiyatlara katılıp katılmayacakları belli olacak. İnşallah emekler boşa gitmez ve arkadaşlarımız olimpiyatlara katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ederler."

Sıradaki Haber
Kızakta hedef 2014 olimpiyatı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz