10
Mayıs 2021
Pazartesi
Diğer Sporlar

"Ülkemizden merhameti gördük, böyle yetiştirildik"

16 Şubat 2020 Pazar 17:03 - Son Güncelleme 16 Şubat 2020 Pazar 17:07

Slovenya'da teleferikte dengesini kaybeden bir çocuğun düşmesine engel olan ve bu ülkede "kahraman" ilan edilen Alp Disiplini Milli Takımı sporcusu Sıla Kara, "Ülkemizden merhameti gördük, böyle yetiştirildik." dedi.

Slovenya'da teleferikte dengesini kaybeden bir çocuğun düşmesine engel olan ve bu ülkede "kahraman" ilan edilen Alp Disiplini Milli Takımı sporcusu Sıla Kara, "Ay-yıldızlı bayrağımızdan ve ülkemizden merhameti gördük, böyle yetiştirildik. Herhangi bir ayrım gözetmeden Türk halkının ne kadar fedakar ve insan sevgisiyle dolu olduğunu göstermiş olduk." dedi.

Sıla Kara, Slovenya'da 12-13 Şubat'ta düzenlenen slalom yarışlarının final ayağı öncesi ısınmak için teleferikle piste çıkmak istedi.

Bu sırada yanında oturan ve aniden dengesini kaybeden Sloven çocuğu gören milli sporcu, yaptığı hamle ile önce kayak takımıyla düşmesini engellediği çocuğu 15 dakika süreyle havada tuttu.

Olayın duyulmasının ardından Krvavec halkının büyük ilgi gösterdiği Sıla Kara'ya, Türkiye'ye dönmek için gittiği havalimanında kentin emniyet müdürü tarafından teşekkür madalyası verildi.

Milli kayakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düşmesini engellediği çocuğun olay sırasında panik yaptığını, korkuyla bağırdığını söyledi.

Çocuğun ellerinden kayıp düşmemesi için eldivenlerini çıkardığını belirten Sıla Kara, "Sloven çocuk bu sırada ellerimi o kadar sıktı ki ellerimde bir insan hayatı olduğunu daha çok hissettim. 'Sıla bir insanın hayatı ellerinde, daha uzun tutabilirsin, bir insanın hayatı ellerinde dayanman gerekiyor' düşüncesiyle kendimi motive etmeye çalıştım." diye konuştu.

Sıla Kara, çalışanların hızlı davranmasıyla açılan tel örgüye çocuğu bıraktığını ifade ederek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Bu şekilde çocuğu sağlıklı şekilde aşağıya indirmiş olduk, herhangi bir sakatlık da yaşamadı. Daha sonra aşağı inip durumunu sorduğum çocuğun sağlıklı olduğu bana iletildi. Sonraki gün olağan şekilde yarışmaya katıldım. Slovenya devleti yetkilileri, sosyal medya hesaplarından fotoğraflarımı paylaşıp 'Kahraman kadın aranıyor' şeklinde yazmışlar. Bir sporcu arkadaşım aracılığıyla bana ulaştılar. Ertesi gün havaalanına gittiğimizde emniyet müdürü ve ekibi, bir insanın hayatını kurtardığımı söyleyerek bana teşekkür madalyası verdi." 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Erzincan'da Alp Disiplini Yarışları yapıldı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz