26
Şubat 2021
Cuma
Diğer Sporlar

Milli Sporcu Bursu ile sporculara HKÜ’den de tam destek

19 Şubat 2021 Cuma 13:40 - Son Güncelleme 19 Şubat 2021 Cuma 13:49  |  Kaynak : TRT SPOR

Uluslararası seviyede başarı kazanan sporcuların vakıf üniversitelerinde tam burslu öğrenimi için gerçekleştirilen "Milli Sporcu Bursu" projesine, dört sporcusu bu kapsamda yer alan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden de tam destek geldi.

Uluslararası seviyede başarı kazanan sporcuların vakıf üniversitelerinde tam burslu öğrenimi için T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı”, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun teşrifleriyle yapılan Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısına; Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, HKÜ’nün dört milli sporcu öğrencisi ile birlikte katıldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin dört milli sporcusu

Türkiye’nin uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısını artırmayı hedefleyen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısına katılan HKÜ’nün milli sporcuları; Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi Barış Çakar ve Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Emine Aybüke Subaşı ‘Karete’, Hukuk Fakültesi Öğrencisi Ahmet Furkan Kara ‘Güreş’, Hukuk Fakültesi Öğrencisi Ayşe Gül ise ‘Taekwondo’ dallarında Hasan Kalyoncu Üniversitesini uluslararası platformlarda temsil ediyorlar. Spora ve sporcuya verdiği önem ile uluslararası dereceler elde eden HKÜ ise öğrencilerine yüzde yüz destek veriyor.
 

Sıradaki Haber
İstanbul'da Balkan Şampiyonası heyecanı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz