31
Mart 2020
Salı
Diğer Sporlar

Nazlı Savranbaşı'ın hedefi gençlik olimpiyatları

21 Aralık 2018 Cuma 12:00 - Son Güncelleme 21 Aralık 2018 Cuma 16:26

Artistik cimnastikte 60'ın üzerinde madalya kazanan 15 yaşındaki Nazlı Savranbaşı, "Buraya kadar gelebileceğimi düşünmüyordum. Çünkü küçücük bir antrenman salonunda oyun olarak başladık ve şimdi buralarda olmak beni çok mutlu ediyor." dedi.

Cimnastiğe 4 yaşında başlayan Nazlı Savranbaşı, profesyonelliğe adım attıktan sonra birçok organizasyonda yer aldı. Şimdiye kadar 60'ın üzerinde madalya kazanan genç sporcu, Türkiye'yi 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali ve son olarak Arjantin'deki 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda temsil etti.

Nazlı Savranbaşı, cimnastikle Gaziemir'deki spor salonunda antrenörü Nurgül Akkuş Doğan ile tanıştığını, daha sonra şimdiki antrenörleri Özgür ve Aysel Gümüş'le çalışmaya başladığını söyledi.

Kısa sürede yarışmacı gruba geçtiğini anlatan Nazlı Savranbaşı, "Buraya kadar gelebileceğimi düşünmüyordum. Çünkü küçücük bir antrenman salonunda oyun olarak başladık ve şimdi buralarda olmak beni çok mutlu ediyor." diye konuştu.

Hedef olimpiyat

Nazlı Savranbaşı, 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na iyi hazırlandığını ancak ilk kez böyle bir organizasyonda yer aldığı için biraz heyecan yaptığını dile getirdi.

Cimnastik sayesinde düzenli bir yaşamım var

Nazlı Savranbaşı, gelecekteki yarışmalarda hatalarını düzelteceğini ifade etti.

"Şu an olimpiyatlar için hazırlanıyorum. Gelecek yıl dünya kupaları başlıyor. İlk önce onlara katılarak olimpiyat için puan toplayacağım. Cimnastik sayesinde düzenli bir yaşamım var. Okul açıkken biraz zorlanıyoruz, dersler ve sınavlardan dolayı yorucu bir maraton oluyor ama çok mutluyum çünkü düzenli bir yaşamım var."

Nazlı Savranbaşı, son dönemde Türkiye'de cimnastiğin çok geliştiğini ve yaygınlaştığını sözlerine ekledi.  

Kaynak: AA