7
Ağustos 2020
Cuma
Diğer Sporlar

Salon Hokeyi Süper Ligi başladı

22 Kasım 2019 Cuma 21:40 - Son Güncelleme 22 Kasım 2019 Cuma 22:04

Türkiye Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen 2019-2020 sezonu Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi 1. etap maçları Amasya Kapalı Spor Salonu'nda başladı.

2-26 Kasım tarihleri arasında oynanacak olan maçlarda Amasya Belediye Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Hokey, Selçuklu Belediyesi Sk, Gaziantep Doruk Sk, Malatya Hokey Sk, Gaziantep Polisgücü, Bolu Belediyesi Sk, Nizip Belediyesi Sk, Nizip Gsk ve Osmaniye Gsk olmak üzere toplam 10 takım mücadele ediyor.

Açılış maçı Nizip Belediye ile Selçuklu belediyesi arasında oynandı. Çekişmeli geçen mücadeleyi Nizip Belediye 4-2 kazandı.

Türkiye Hokey Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, “22-26 Kasım tarihleri arasında Amasya İlinde süper lig ekiplerinin 1. Etabını başlattık. 2 etap Ocak ayı içerisinde oynanacak. Bu iki etap sonunda şampiyon olan takımımız ülkemizi Avrupa Kulüpler Şampiyonasında temsil edecek. Toplam 10 takım şampiyonada mücadele etmekte.” dedi.

Nizip Belediye sporcusu Müslüm Kaya, “Zorlu bir maçtı bizim için bu kadar zor geçeceğini düşünmüyorduk. Kazandığımız için mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Nizip Belediye Antrenörü Mustafa Çıldız ise “Burada olan tüm takımlara şahsım ve takımım adına başarılar diliyorum. Umarım güzel bir turnuva geçer. Bizim amacımız burada sadece başarı değil, sporcuların kazasız bir şekilde turnuvayı bitirmesi. Tüm temennimiz o yönde.” dedi.

2019-2020 sezonu Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi 26 Kasım’a kadar Amasya’da devam edecek. 

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Antalya Uluslararası Kadınlar Hentbol Turnuvası başladı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz