Diğer Sporlar

Şampiyon babanın şampiyon çocukları madalya peşinde

15 Kasım 2021 Pazartesi 14:08 - Son Güncelleme 15 Kasım 2021 Pazartesi 14:11  |  Kaynak : AA

Erzincan'da yaşayan kick boks antrenörü Tuncay Palut, 5-11 yaş aralığındaki 4 çocuğunu sıkı antrenmanlarla şampiyonalara hazırlıyor.

Katıldıkları ulusal müsabakalarda madalyaları bulunan 11 yaşındaki Yağmur, 10 yaşındaki Pınar ile müsabakalara yeni girmeye hazırlanan 8 yaşındaki Arda ve 5 yaşındaki Turay'a haftada 3 gün salonda, 3 gün ise doğada antrenman yaptıran 43 yaşındaki Palut, çocuklarının milli formayla uluslararası şampiyonalarda başarılı olmasını istiyor.

Tuncay Palut, AA muhabirine, sporculuk yıllarında yurt dışında birçok şampiyonaya katıldığını ve madalyalar kazanıp Türk bayrağını dalgalandırma gururunu yaşadığını söyledi.

Aldığı başarılar ve mücadeleler sonunda antrenörlük yapmaya başladığını ifade eden Palut, şöyle konuştu:

"Kızlarım Yağmur ile Pınar'ın Türkiye ve İstanbul şampiyonlukları bulunuyor. Kulüpler arası birçok turnuvalarda birincilik aldılar. Çocuklar dünyaya geldikten sonra anne ve baba sporcu olunca, kundaktayken salona gelmeye başladılar. Salonda o havayı teneffüs ettikleri için her aşamada ellerine eldiven taktılar. 5 yaşında kulüpler arası dostluk turnuvalarında dövüşmeye başladılar. Büyük kızım yağmur 7 yaşında İstanbul, 10 yaşında Türkiye şampiyonluğu aldı."

Kick boks sporcusu 11 yaşındaki Yağmur Palut ise 50 civarında madalyasının bulunduğunu belirterek, "Sonraki hayalim dünya şampiyonluğu. Türkiye ve İstanbul şampiyonluklarım var. Açık alanda çalışmak aslında daha güzel. Pandemiden dolayı spor salonuna çok fazla gidemiyoruz." dedi.

Milli sporculuk hayali kuruyorlar

Aynı zamanda antrenörü olan babasını örnek alan 10 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Pınar Palut da kardeşleri ve babasıyla doğada spor yaptığı için mutlu olduğunu anlattı.

Babası gibi başarılı sporcu olmak istediğini söyleyen Pınar, milli sporculuk ve dünya şampiyonluğu hedeflediğini dile getirdi.

Minik kick boksçu 8 yaşındaki Arda Palut, babasıyla turnuvalara gittiğini ve milli sporculuk hayali kurduğunu aktardı.

Sıradaki Haber
25. Dünya Karate Şampiyonası heyecanı başlıyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz