Diğer Sporlar

"Spor Aşkı Engel Tanımaz"

12 Mayıs 2022 Perşembe 15:19 - Son Güncelleme 12 Mayıs 2022 Perşembe 15:37  |  Kaynak : TRT SPOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Fırsat eşitliğini her alanda tesis etme hedefimize bir adım daha yaklaşmış oluyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni'nde konuştu.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları dile getirdi:

" 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ile eğitimden bakıma, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar attık.

 Spor Aşkı Engel Tanımaz projesiyle ayrıca eğitimde fırsat eşitliğini her alanda tesis etme hedefimize bir adım daha yaklaşmış oluyoruz.

Aramızda bulunan ve her biri birer cesaret timsali olan engelli kardeşlerimizi mücadeleleri, gayretleri, emekleri için özellikle milletim adına tebrik ediyorum. Buradaki kardeşlerimle birlikte tüm engelli vatandaşlarımın Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum.

Engelli kardeşlerimiz artık göğüslerini gere gere her alanda "Ben de varım" diyor

Türkiye paralimpik oyunlarına 1 sporcu ile katıldı ve madalya kazanamadık. 20 yıl sonra Tokyo olimpiyatlarından ise 15 madalya ile geri döndük. 87 sporcu ile en fazla katılım sağladığımız paralimpik oldu. "

DETAYLAR GELİYOR...

Sıradaki Haber
'SBÜ Spor Fest 2022 Bahar Etkinliği' başladı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz