27
Kasım 2020
Cuma
Diğer Sporlar

Alican Kaynar'dan "Evde Olimpiyat Var" projesi

31 Mart 2020 Salı 16:04 - Son Güncelleme 31 Mart 2020 Salı 18:23

Milli yelkenci Alican Kaynar, "Evde Olimpiyat Var" sloganı ile kendisi gibi olimpiyatlara hazırlanan tüm olimpik sporcuları, evlerinde aynı disiplin ve motivasyon ile çalışmaya davet etti.

Milli yelkenci, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenmesinin ardından hazırlıklarını evinde sürdürüyor.

Alican Kaynar, başlattığı "Evde Olimpiyat Var" projesi kapsamında yaptığı çalışmaların kısa videolarını da sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

Kaynar, İnstagram hesabından yayıladığı videoyu şu ifadelerle paylaştı:

"Covid-19 virüsü nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyatları 2021 senesine ertelendi. Olimpiyatlarda en iyi performansı göstermek için yıllar boyunca neredeyse hiç bir antreman gününü kaçırmadan çalıştık, şimdi ise evlerimizde kalıp virüsün yayılmasını önlememiz gerekiyor. Fakat içinde bulunduğumuz durum ne motivasyonumuzu ne de çalışma tempomuzu düşürebilir. Tokyo2020 Olimpiyatları'na 2021'de Türkiye Olimpik Milli Takımı olarak her zamankinden daha hazır olacağız. Şimdilik #EvdeOlimpiyatVar"

Üçüncü kez üst üste katılacağı oyunlarda Türkiye'ye yelken branşında ilk defa olimpiyat madalyasını getirmeyi hedefleyen Alican, dünya sıralamasında 6'ncılığa yükselmişti.  

Kaynak: AA, TRT SPOR

Sıradaki Haber
Yüzmenin en genç rekortmeni Michael Phelps
Yükleniyor lütfen bekleyiniz