7
Ağustos 2020
Cuma
Diğer Sporlar

Bodrum'da yüzme şampiyonasına start verildi

26 Ekim 2019 Cumartesi 23:11 - Son Güncelleme 26 Ekim 2019 Cumartesi 23:13

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında en kapsamlı yüzme yarışması olarak bilinen 11'inci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası bu sabah Bodrum’da başladı.

Hapimag Sea Garden Resort'un üçüncü kez ev sahipliği yaptığı, bu yıl 11'incisi Bordum'da düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası bu sabah başladı.

Peugeot Açık Su Yüzme Yarı Maratonu ile başlayan şampiyonanın ilk kazananları da belli oldu. Etabı kadınlarda Açık Su Yüzme branşının kraliçesi olarak da tanınan 44 yaşındaki sporcu Angela Maurer, erkeklerde ise Şehran Kartal birinci olarak tamamladı.

Dolunayda yüzecekler

Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasındaki en kapsamlı yüzme yarışması olan Aquamasters Yüzme Şampiyonası'nda 29 Ekim'e kadar sırasıyla;

Jotun Açık Su Yüzme Şampiyonası 1500 metre, Hapimag 10 bin metre, Setur Marinas 4x500 metre bayrak yarışı, Işık Yolculuğu 500 metre (Gece Yüzmesi), Yapı Kredi Bankası CEO & Celebrity Swim Challenge etkinlikleri ile devam edecek. 8-11 yaş grubu sporcularından oluşan AquaKids grubu etkinliği ile de sona erecek.

Kaynak:İHA

Sıradaki Haber
Bodrum'da yelken yarışları heyecanı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz