Diğer Sporlar

Çınar kardeşler Rio yolcusu!

16 Ekim 2015 Cuma 19:53 - Son Güncelleme 16 Ekim 2015 Cuma 20:01

Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti

Yelkende 470 sınıfında yarışan milli sporcular Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.

Türkiye Yelken Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail'in Haifa kentinde düzenlenen ve 59 takımın katıldığı 470 Dünya Kupası'nda mücadele eden Çınar kardeşler, 5 gün sonunda olimpiyat vizesi alma başarısı gösterdi.

Daha önce 2008 Pekin Olimpiyatları ve 2012 Londra Olimpiyatlarında mücadele eden Çınar kardeşler, elde ettikleri olimpiyat kotası ile ilgili, "Unutamayacağımız bir yarış yaşadık ve olimpiyat yolundaki ilk hedefimizi başardık. Şimdi hazırlıklarımızı olimpiyatlara dönük yapmaya başlayacağız. Rio, hava ve deniz koşulları ile favorilerin bile zorlandığı bir yer. Biz burada madalya yarışı yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Mehmet Serhat Belli, Çınar kardeşleri tebrik ederek, "Yapılan özverili çalışmaların karşılığını alıyoruz. Ülkemize yelken branşında madalya getirmek hayal değil. Altyapımız çok kuvvetli geliyor. Hedefimiz 2024 olimpiyatlarına 7 branşta kotayı alabilmek ve başarılarımızı madalyalarla taçlandırmak" şeklinde görüş belirtti.

Ayrıca Galatasaray Kulübü de sporcuları Deniz ve Ateş Çınar'ın olimpiyat vizesi almasıyla ilgili, "Sporcularımızı ve teknik ekibini tebrik eder, Olimpiyatlarda sporcularımıza başarılar dileriz" mesajını yayımladı.

Sıradaki Haber
Serbest dalışta 5 madalya!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz