6
Haziran 2020
Cumartesi
Diğer Sporlar

Rekortmen yüzücü Emre Sakçı'dan tavsiyeler

16 Mayıs 2020 Cumartesi 23:21 - Son Güncelleme 16 Mayıs 2020 Cumartesi 23:53

Milli rekortmen yüzücü Emre Sakçı, yüzücü adayı gençlere, "Kendinize güvenin ve hiçbir şeyden korkmayın. Direksiyonda kendiniz olun" tavsiyesinde bulundu.

Rekortmen yüzücü Emre Sakçı, bir özel okulun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Instagram üzerinden gerçekleştirdiği Gençlik Söyleşileri'ne konuk oldu.

Bir öğrencinin "Kendinizi nasıl tanımlarsınız" sorusuna Sakçı, "Hayatının tamamı yüzme olan, yüzmeyle yatıp, yüzmeyle kalkan ve bu doğrultuda bayrağı uğruna yarışan birisi" yanıtını verdi.

Kendisini, Türkiye'ye getirdiği başarıların motive ettiğini söyleyen Sakçı, "Bu değerlere bir başarı getirmek, bir gurur yaşatabilmek en büyük motivasyonum" diye konuştu.

"Ben kararımı yüzmeden yana verdim"

Türkiye'de gençlerin eğitim ve spor arasında bir tercih yapmak zorunda olduğunu dile getiren Sakçı, "Ülkemizin içinde bulunduğu sistemden dolayı bir seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ben yüzmeden yana seçtim ama eğitimimi hiç aksatmamaya çalıştım. Okuldaki beklentilerimi doğru ayarladığım için yüzmede de beklentilerimi ayarlayabildim" ifadelerini kullandı.

"Direksiyonda kendiniz olun"

"Gençlere nasıl tavsiyelerde bulunursun" sorusuna yanıt veren Emre Sakçı, şöyle konuştu:

"Kendi isteklerinizi dinleyin, kendi isteğiniz doğrultusunda hareketler ve adımlar atın. Çekinceleriniz ve korkularınız olacaktır. Ben de yeni yeni hayatı öğreniyorum. Kendi kararlarınızı kendiniz alın, hayatınızın iplerini elinize alın. Bu hayatı siz yaşayacaksınız. Ebeveynleriniz size sadece tavsiye verebilir. Kendinize güvenin ve hiçbir şeyden korkmayın. Direksiyonda kendiniz olun."

Sakçı ayrıca, Avrupa ikincisi olduğu yarışı unutamadığını, o yarışın kendisi için farklı bir anlamı olduğunu söyledi.

Emre Sakçı, canlı yayın sırasında kendisine verilen kelimelere ise şu karşılıkları verdi: 

Yemek: İhtiyaç

Yüzme: Hayatım

Hırs: Dozunda

Sağlık: Her şeyin başı

Aile: Her şey

Başarı: Kaçınılmaz

Emre Sakçı: Yüzme

Sıradaki hedefleri

Son olarak sıradaki hedeflerinden bahseden Sakçı, "Kısa vadede bir an önce yüzmeye dönebilmek. Orta vadede olimpiyatlara katılıp ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve uzun vadede ise belli bir başarı çizgisi yakalamak. Zirveye çıkmak işin kolay tarafı. Zor olan zirveye çıkıp orada kalabilmek" dedi.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber
"Bir an önce spora başlayın"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz