3
Mart 2021
Çarşamba
Diğer Sporlar

Türkiye Ragbi Lig'de şampiyonlar belli oldu

17 Aralık 2019 Salı 11:52 - Son Güncelleme 17 Aralık 2019 Salı 12:03

Ragbi Lig Derneği tarafından düzenlenen Türkiye 13’lü Ragbi Lig 2019 sezonu Büyük Finali 14 Aralık 2019’da 8 takımın katılımıyla İBB Maltepe Sahili Tesislerinde gerçekleştirildi.

3 finalin ve 1 dostluk maçının yapıldığı organizasyonda erkeklerde 1. Kategori olan Top 4 Ligi’nde Ankara Frigler şampiyon olurken kadınlarda İzmir Batı Gücü, 2.kez altın madalyaya ulaştı. Erkeklerde 2. Kategori olan Türkiye Ragbi Lig Kupası’nda ise Anadolu Lions, sezonu ilk sırada tamamladı.

Türkiye'de Ragbi Lig sporunu desteklemek ve geliştirmek amacıyla kurulmuş olan Ragbi Lig Derneği, 2016 Aralık ayından beri çalışmalarını sportif çalışmalarını sürdürmekte. Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) ve Uluslararası Ragbi Lig Federasyonu (RLIF) üyelikleriyle etkinliklerini hızlandıran dernek, Ragbi Lig Milli Takımları  ve Ligleri dışında altyapı çalışmalarını da yürütüyor. Geçtiğimiz yıllarda Plaj Ragbi Lig Turnuvaları, Balkan Süper Ligi, Gelişmekte olan Ülkeler Dünya Kupası katılımı ve çeşitli kategorilerdeki liglerimizin organizasyonuyla yankı uyandıran derneğin aktiviteleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin evsahipliğiyle düzenlenen 2019 Büyük Finali ile devam etti.

U18 Finali de vardı

Günün ilk maçında U18 yaş grubunda Buffalos ve Anadolu Lions takımları, dostluk karşılaşmasıyla perdeyi açtı ve Buffalos sahadan 20-12’lik zaferle ayrıldı. Türkiye Ragbi Lig Kupası Finali’nde Bosphorus Wolves ve Anadolu Lions maçı ise 36-34’lük Lions üstünlüğüyle sonuçlandı. Bu skor Eskişehir temsilcisine Top 4 yükselme maçı biletini getirdi. Kadınlar Ligi’nde geçtiğimiz yılın finalistleri olan İzmir Batı Gücü ve Ankara Frigler bu yıl da karşı karşıya geldi ve İzmir Ekibi 12-4’lük galibiyetle ikinci kez kupayı kazandı. Son olarak Top 4 Ligi’ndeki dört takım arasından sıyrılan Ankara Frigler ve Trakya Ragbi arasındaki final karşılaşması, 44-16’lık Frigler üstünlüğüyle tamamlandı.

Türkiye Ragbi Lig Derneği Başkanı Gürol Yıldız, gün sonu yaptığı değerlendirmede “Türkiye ragbi ligin gelişmesi çok gurur verici. Önümüzdeki sezonların daha iyi olması için gereken her şeyi yapmaya çalışıyoruz. 2020 için hedefimiz, Avrupa Şampiyonası’nda yer almak” dedi
 

Etiketler : RagbiRagbi LigRugby
Sıradaki Haber
Rus sporcular çözüm arıyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz