19
Eylül 2020
Cumartesi
Engelli Sporları

Paralimpik atıcılardan Tokyo vizesi

12 Ekim 2019 Cumartesi 15:29 - Son Güncelleme 12 Ekim 2019 Cumartesi 15:33

Avustralya'da düzenlenen Para Atıcılık Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcular Korhan Yamaç ve Savaş Üstün, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota aldı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, paralimpik oyunlarına kota veren Para Atıcılık Dünya Şampiyonası başladı.

Sydney kentinde gerçekleştirilen şampiyonada milli sporculardan Korhan Yamaç, 25 metre tabanca kategorisinde atışları 563 puanla 48 kişi arasında 11. sırada tamamladı.

Savaş Üstün ise 10 metre havalı tüfekte 631,8 puanla 70 kişi arasında 14. oldu.

Milli atıcılar Korhan Yamaç ve Savaş Üstün, bu sonuçlarla 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde etti.

Türkiye, böylece para atıcılıkta kota sayısını 6'ya çıkardı. Ayşegül Pehlivanlar, Çağla Baş, Murat Oğuz ve Hakan Çevik, daha önce paralimpik oyunlarına kota almıştı.

Bakan Kasapoğlu'ndan paralimpik atıcılara tebrik

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için kota alan Korhan Yamaç ve Savaş Üstün'ü yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Avustralya'nın Sydney kentinde düzenlenen Para Atıcılık Dünya Şampiyonası’nda 25 metre tabanca kategorisinde mücadele eden Korhan Yamaç ve 10 metre havalı tüfekte yarışan Savaş Üstün’ü göstermiş oldukları üstün performansın ardından 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı elde etmelerinden dolayı kutluyorum. Milli sporcularımızın başarısında emeği geçenleri tebrik ediyor, Korhan Yamaç ve Savaş Üstün'e 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda başarılar diliyorum."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Engellerini "kortta" aştılar
Yükleniyor lütfen bekleyiniz